Warsztaty z życzliwości, czyli „Życzliwość wobec kobiet w ciąży”

Mamy problem z życzliwością wobec innych. Możemy tłumaczyć swoją postawę zmęczeniem, zabieganiem i milionem innych powodów, ale problem istnieje. Ignorancja, brak zrozumienia i empatii dotyka wiele osób. Są jednak ludzie, którzy częściej od innych w określonym momencie swojego życia doświadczają braku życzliwości. Należą do nich niewątpliwie niektóre kobiety w ciąży. I właśnie z myślą o nich powstały warsztaty o nazwie „Życzliwość wobec kobiet w ciąży”.

Wszyscy pamiętamy akcję Tramwajów Warszawskich pod hasłem „Bądź życzliwym pasażerem zamiast być monsterem”. Apel kampanii miał zwrócić uwagę na szeroko rozumianą życzliwość w komunikacji miejskiej i dotyczył wszystkich, ale skupiał uwagę na interakcjach w przestrzeni tramwajów, autobusów czy metra. Dbał o poprawę jakości transportu wszystkich pasażerów.

W tym roku inicjatorem innej akcji w walce o życzliwość jest Anna Michałek, która w ubiegłorocznym Budżecie Partycypacyjnym zgłosiła swój pomysł na warsztaty. Pani Anna chce zwrócić uwagę wszystkich na empatię wobec ciężarnych w każdym publicznym miejscu. „Życzliwość wobec kobiet w ciąży” to cykl spotkań prowadzonych przez wspomnianą pomysłodawczynię oraz Annę Laskowską. Celem warsztatów jest promocja życzliwości wobec ciężarnych. Podczas spotkań obecne i przyszłe mamy oraz wszyscy zainteresowani ciążą i rodzicielstwem będą mogli m.in. zastanowić się nad komunikacją, asertywnością oraz sytuacją kobiet w ciąży.

Spotkania odbędą się we wszystkich warszawskich dzielnicach. Jak zapowiadają organizatorki, na uczestników czekają niespodzianki:

– Znaczek JESTEM W DRODZE ©

– Udział w bezpłatnej sesji zdjęciowej (zdjęcie pamiątkowe w 2 pozach)

– Udział w ogólnopolskiej ankiecie – badaniu wśród kobiet ciężarnych i młodych matek. Wśród kobiet, które wezmą udział w badaniu, wylosowane zostaną upominki książkowe Wydawnictwa Lekarskiego PZWL. Wyniki ankiety przedstawione zostaną na konferencji „Jestem w drodze – sytuacja kobiety ciężarnej w Polsce”.

W Dzielnicy Targówek warsztaty odbędą się 3 października br. w godzinach 14.00 – 16.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20. Harmonogram spotkań w pozostałych dzielnicach dostępny jest na stronie: http://jestemwdrodze.pl/warsztaty/.

Termin warsztatów: 18 września – 18 października 2017 r. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.