Muzyczny Świt, czyli sobota w Domu Kultury Świt

Zgadzamy się ze słowami Franka Zappy, amerykańskiego muzyka rockowego, który twierdził, że „Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury”. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was jedynie na najbliższe wydarzenia muzyczne do Domu Kultury Świt. O muzyce pisać nie będziemy.

Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, to miejsce, które od blisko 60 lat dostarcza mieszkańcom Targówka i nie tylko wielu powodów do radości. Bogaty program działalności animacyjnej, artystycznej i edukacyjnej zaspokaja nawet najbardziej wybredne gusta. Goście tego kulturalnego zakątka doceniają go za podążanie z duchem czasu, przy jego jednoczesnym szacunku dla tradycji i historii.

DK Świt zmienia się dla nas i dzięki nam. Jego zarząd jest otwarty na dialog. Działalność Świtu to nie tylko odpowiedź na kulturalne potrzeby mieszkańców dzielnicy. Świt wspiera i aktywnie współpracuje z lokalnymi środowiskami, odpowiadając również na potrzeby społeczne.

Współczesne domy kultury to nowoczesne instytucje, które inicjują projekty integrujące artystycznie dzielnice. Taki właśnie jest ŚWIT – miejsce, które stymuluje do aktywności oraz rozwoju różne środowiska i grupy wiekowe.

Zgodnie z zapowiedzią nie napisaliśmy o muzyce. Zamiast tego proponujemy Wam odwiedzenie Świtu w najbliższą sobotę. Poniżej przedstawiamy harmonogram sobotnich wydarzeń muzycznych, które odbędą się w Domu Kultury Świt już 18 listopada:

Wieczorek taneczny 50+

18.11.2017/godz.17:00/Bilety: 15 zł

„Wieczorki taneczne 50+ to cykliczne wydarzenie dla wszystkich, którzy wciąż czują się młodzi. Dzięki muzyce żywiołowego zespołu AVO grającego na żywo, wieczorki taneczne są absolutnym hitem wśród amatorów tańca.”

Koncert Bluesowy – Czemu nie?

18.11.2017/godz.18:00/Wstęp wolny

„Zapraszamy na dużą dawkę autorskiego bluesa przeplatanego światową klasyką.”

Skład zespołu:

Janusz Gołębiewski – gitara,

Mariusz Kaleta – gitara,

Sławomir Kozłowski – bębny,

Marek Ławacz – gitara basowa,

Grzegorz Piasecki – wokal, harmonijka.

Smykofonia (18.11, 19.11.2017, godz. 10:00, 11:15, 12:30)

„Podczas kolejnego koncertu Smykofonii przeniesiemy się do krainy akordeonów. Policzymy, ile mają guzików i ile powietrza potrafią nabrać w swoje instrumentalne płuca. Wraz z akordeonami zawita do nas również kolorowo brzmiąca perkusja. W programie utwory m.in. P. Czajkowskiego, A. Chaczaturiana.

Wystąpią:

Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian

Piotr Kopietz – akordeon

Jarema Jarosiński – perkusja

Koncert poprowadzi Maria Roma.

 

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Dom Kultury Świt. Listopad nie musi być nudny. Przekonajcie się o tym sami w najbliższą muzyczną sobotę.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *