Budżet Partycypacyjny 2018

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy: zgłaszając projekty, dyskutując nad nimi, a potem oddając na nie swój głos.

Propozycje, które uzyskają największe poparcie mieszkańców, wpisywane są do budżetu m.st. Warszawy i realizowane w najbliższym roku budżetowym.
Za nami już trzy edycje budżetu partycypacyjnego. Głosowanie w ostatniejnedycji odbyło się między 14 a 24 czerwca 2016, a zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetów dzielnic i zrealizowane w 2017 roku.
Startuje właśnie IV edycja budżetu partycypacyjnego (wybierać będziemy projekty do realizacji w 2018 roku). Na Targówku Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego liczy 23 osoby, zespół posiada przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza. O tym, jak będzie wyglądał podział na obszary w BP 2018 zespół zadecyduje do 16 listopada 2016 roku.
Środki finansowe potrzebne na realizację projektów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu będą pochodziły z budżetów dzielnicowych. Nie są to więc dodatkowe środki, a część budżetu dzielnicy przeznaczona do rozdysponowania bezpośrednio przez mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.