Budżet Partycypacyjny 2018

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy: zgłaszając projekty, dyskutując nad nimi, a potem oddając na nie swój głos.

Propozycje, które uzyskają największe poparcie mieszkańców, wpisywane są do budżetu m.st. Warszawy i realizowane w najbliższym roku budżetowym.
Za nami już trzy edycje budżetu partycypacyjnego. Głosowanie w ostatniejnedycji odbyło się między 14 a 24 czerwca 2016, a zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetów dzielnic i zrealizowane w 2017 roku.
Startuje właśnie IV edycja budżetu partycypacyjnego (wybierać będziemy projekty do realizacji w 2018 roku). Na Targówku Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego liczy 23 osoby, zespół posiada przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza. O tym, jak będzie wyglądał podział na obszary w BP 2018 zespół zadecyduje do 16 listopada 2016 roku.
Środki finansowe potrzebne na realizację projektów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu będą pochodziły z budżetów dzielnicowych. Nie są to więc dodatkowe środki, a część budżetu dzielnicy przeznaczona do rozdysponowania bezpośrednio przez mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.