Przebudowa skrzyżowania Kondratowicza/Rembielińska

Nie milknie temat przebudowy skrzyżowania w sercu Bródna. Przypominamy, że za kilka miesięcy Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudowę krzyżówki w związku z licznymi wypadkami, które miały tam miejsce w ostatnim czasie.

Jak docelowo ma wyglądać przebudowa? Planowane jest zamkniecie przejazdu na wprost z ul. Rembielińskiej w stronę Annopolu oraz zamknięcie lewoskrętu z ul. Rembielińskiej w ul. Bazyliańską. W zamian za to na ul. Kondratowicza ma powstać „nawrotka”, dzięki której wyjeżdżając z ul. Rembielińskiej będziemy mieli teoretycznie bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie.

Przebudowa skrzyżowania budzi ogromne kontrowersje wśród mieszkańców z kilku powodów: nowa inwestycja jest kosztowna, bo przybliżony koszt inwestycji to blisko 500 tys. złotych; mieszkańcy zastanawiają się, jaki sens ma rozkopywanie dziś głównego skrzyżowania na Bródnie, skoro za kilka lat w tym samym miejscu ma się rozpocząć budowa kolejnej stacji metra, co wiąże się z ponownym zamknięciem wyżej wymienionych ulic; proponowane przez ZDM rozwiązanie zdaniem mieszkańców zwiększy natężenie korków w okolicach tego skrzyżowania. Nasza redakcja próbowała dowiedzieć się, jakie jest oficjalne stanowisko władz Targówka w tej sprawie. Niestety ani Przewodniczący Komisji Infrastruktury (PO), ani Wiceprzewodnicząca tej Komisji (PO) do czasu ukazania się tego artykułu nie odpowiedzieli na zadane im pytanie.

Sprawą nowej inwestycji na Bródnie zainteresował się Kurier Warszawski (relacja z 18.10.16, godz. 18.30), swoje stanowisko zabrały również organizacje pozarządowe zrzeszone wokół Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego (DKDS). Zdaniem organizacji pozarządowych najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego DKDS zaproponował wycięcie krzaków (lub przycięcie/przesadzenie) znajdujących się na pasie zieleni wzdłuż ul. Kondratowicza zaraz przy skrzyżowaniu z ul. Rembielińską. Zlikwidowanie krzewów w tej okolicy zwiększy widoczność, co w konsekwencji spowoduje mniejsze prawdopodobieństwo kolizji wśród kierowców, a także pozwoli zaoszczędzić (lub zagospodarować bardziej rozsądnie) pół miliona złotych zabranych w postaci podatków z kieszeni mieszkańców naszej dzielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.