Nie będzie mostu Krasińskiego !

W czwartek 20 października 2016 roku Rada Warszawy, zdominowana przez Radnych Platformy Obywatelskiej, zadecydowała o przesunięciu budowy mostu Krasińskiego na rok 2023.

Na temat budowy mostu i trasy Krasińskiego pisaliśmy blisko rok temu, kiedy to władze Targówka (Platforma Obywatelska + Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno) hucznie zbierały podpisy pod wnioskiem poparcia budowy mostu Krasińskiego. Przypominamy, że władze naszej dzielnicy w swoim projekcie nie uwzględniły jednoznacznie przejazdu przez most samochodów osobowych, a także wniosek nie uwzględniał budowy wiaduktu (estakady) od ul. Jagiellońskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty. O tym, jak mieszkańcy Targówka są wprowadzani w błąd alarmowała nasza redakcja przy wsparciu Rady Osiedla Zacisze, która zabrała stanowisko w tej sprawie.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że most nie powstanie przez najbliższe siedem lat. Jedną decyzją nieodpowiedzialni urzędnicy wyrzucili pieniądze warszawian w błoto; jak to mówią mieszkańcy Bródna: ”amba-fatima – było i ni ma”. Na plany budowy mostu Krasińskiego do tej pory władze Warszawy wydały blisko 30 milionów złotych. Decyzją Komisji Infrastruktury, której przewodniczy Iwona Wujastyk – wybrana do władz miasta Warszawy z terenów Targówka dotychczasowe prace związane z przygotowaniami do budowy mostu i trasy Krasińskiego zostają wstrzymane. W praktyce oznacza to tyle, że jeżeli nawet pojawią się możliwości budowy mostu i trasy Krasińskiego w 2023 roku, to cały proces przygotowań będzie musiał ruszyć od początku, czyli mostu najwcześniej możemy spodziewać się około 2030 roku.

Próbując ratować sytuację, radni PO deklarują przeznaczenie pozostałych środków dostępnych na budowę mostu (około 80 mln zł) na inwestycje drogowe w dzielnicy, których ostatnio nie było nawet w długofalowych planach miasta: budowę ul. Nowotrockiej, przebudowę ul. św. Wincentego, domknięcie obwodnicy śródmiejskiej z ronda Wiatraczna do ronda Żaba. Jak będzie to się okaże… Szkoda, że władza nie słucha głosu mieszkańców, bo na temat priorytetów dla komunikacji Targówka pisaliśmy nieraz w naszej gazecie piórem Huberta Zembrowskiego (Członek Rady Osiedla Zacisze oraz Prezes Stowarzyszenia Twój Targówek).

2 myśli na temat “Nie będzie mostu Krasińskiego !

  • 13 marca 2017 o 15:11
    Permalink

    Mostów w Warszawie jest zbyt mało.wieczne korki to tony spalonego paliwa w nadzych płucach.koszty nadmiernego zużycia paliwa i leków ohraniczenie możliwości dojazdu do pracy uczelni itp. Nie tylko pilny jest most Krasińskiego ale dodatkowy ,od strony wawersko-otwockiej.Władze Winny pilnie uchylić idiotyczną uchwałę i podjąć intensywne prace nad jak najszybszą realizacją budowy i udrożnieniu połączenia obu stron miasta.

    ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.