Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego

W Urzędzie Dzielnicy Targówek miało miejsce spotkanie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego (DKDS). Dla tych, którzy jeszcze nie zapoznali się wcześniej z tą terminologią wyjaśniamy, że DKDS jest to lokalne forum organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, fundacji, które działa oficjalnie w naszej dzielnicy jako najniższa jednostka samorządu.

Na posiedzeniu DKDS Targówek poruszony został temat tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego (BP). Przedstawiony został uczestnikom harmonogram dotyczący składania projektów.

Po zapoznaniu się z harmonogramem BP, uczestnicy podjęli dyskusję dotyczącą budowy trasy zwanej obwodnicą Pragi. Obwodnica Pragi to droga szybkiego ruchu biegnąca od ronda Wiatraczna do ulicy Zabranieckiej, docelowo do ulicy Radzymińskiej i dalej. Zebrani zgodnie uznali, że trasa powinna kończyć się w pierwszym etapie budowy na ul. Radzymińskiej, a nie tak jak jest to w obecnych planach na ulicy Zabranieckiej. Zwrócili uwagę, że obecny stan planów inwestycji stanowi tylko ułatwienie dla samochodów ciężarowych, które w niedalekiej przyszłości dowozić będą śmieci z całej Warszawy do rozbudowanej już wkrótce spalarni śmieci przy ul. Gwarków na Targówku Fabrycznym (ZUSOK). Gdzie są w tym całym przedsięwzięciu mieszkańcy Targówka? Czy ktokolwiek liczy się jeszcze z faktem, że na Targówku mieszka 120 tys. ludzi? Czy planiści nie biorą pod uwagę korków, które pewnikiem utworzą się na odcinku ulic Radzymińskiej – Naczelnikowskiej? DKDS podjął stosowne stanowisko w tej sprawie, które zostało skierowane do Burmistrza Dzielnicy Targówek, w którym to zwraca się o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do przedłużenia budowy obwodnicy Pragi (w pierwszym etapie) do ulicy Radzymińskiej. Należy nadmienić, że obecny etap budowy obwodnicy Pragi zgodnie z planami powinien skończyć się w listopadzie 2016 roku.

Listopadowe spotkanie DKDS Targówek zakończyła wizyta pani radnej miasta Iwony Wujastyk. Pani radna tłumaczyła członkom DKDS Targówek, dlaczego tak hucznie zapowiadana budowa mostu i trasy Krasińskiego nie zostanie zrealizowana w najbliższym czasie. Radna zwróciła także uwagę na to, że w zamian za budowę mostu Krasińskiego jako dzielnica dostaniemy wspaniałą możliwość szybkiego połączenia metrem z zachodnią częścią Warszawy – osiedlem Chrzanowo.

O działaniach organizacji pozarządowych z naszej dzielnicy będziemy informowali w kolejnych numerach naszej gazety. Osoby zainteresowane współpracą z DKDS Targówek proszone są o kontakt z przewodniczącą DKDS Lilianną Lach – tel. 608 611 467, e-mail: liliannalach@wp.p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.