Bezpłatne kursy języka angielskiego

Język angielski stał się uniwersalnym narzędziem porozumiewania się. Jest dominującym językiem w świecie show-biznesu, handlu czy nauki na całym świecie. Według szacunków profesora Davida Crystala, autora książki English is a Global Language, na jednego rodzimego użytkownika języka angielskiego, przypada trzech, którzy się go nauczyli.

Angielski jest rodzimym językiem dla około 300-400 milionów ludzi, zatem co 20 człowiek na świecie to native speaker angielskiego (użytkownik języka ojczystego). Określenie liczby osób, które nauczyły się języka angielskiego jest już nieco trudniejsze i zależy od tego, jaki poziom znajomości języka umieścimy w statystykach. Stąd też szacuje się, że językiem angielskim (wyuczonym) posługuje się od 250 milionów do 1,8 miliarda osób.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszym świecie angielski stanowi bardzo ważny element komunikacji, tym bardziej cieszy fakt, że w Budżecie Partycypacyjnym 2017 uwzględniony został Kurs Języka Angielskiego z Native Speakerem.

Od lutego 2017 roku w Bibliotece Dzieci i Młodzieży nr 52 (tel. 22 811 57 16) mieszczącej się przy ul. Rembielińskiej  6a będzie prowadzony kurs dla mieszkańców Bródna. W tym samym czasie mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego mogą wziąć udział w kursie angielskiego w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 (tel. 22 678 55 22) przy ul. Smoleńskiej 94.

Kurs angielskiego skierowany jest do młodzieży, dorosłych i seniorów i co ważne, jest kursem nieodpłatnym! Podczas pierwszych zajęć przeprowadzony zostanie test określający poziom znajomości angielskiego. Powstaną dwie grupy: średniozaawansowana oraz zaawansowana, jednakże jeśli poziom znajomości języka będzie inny, organizator zakłada stworzenie grupy adekwatnej programowo do potrzeb uczestników.

Cały kurs obejmuje 40 godzin zegarowych, zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu, od lutego do grudnia z przerwą wakacyjną (lipiec-sierpień). Zapisy na zajęcia trwają od 2 stycznia do 20 stycznia. Deklarację chęci udziału w zajęciach można wypełnić w Bibliotece Dzieci i Młodzieży nr 52.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.