Bezpłatne kursy języka angielskiego

Język angielski stał się uniwersalnym narzędziem porozumiewania się. Jest dominującym językiem w świecie show-biznesu, handlu czy nauki na całym świecie. Według szacunków profesora Davida Crystala, autora książki English is a Global Language, na jednego rodzimego użytkownika języka angielskiego, przypada trzech, którzy się go nauczyli.

Angielski jest rodzimym językiem dla około 300-400 milionów ludzi, zatem co 20 człowiek na świecie to native speaker angielskiego (użytkownik języka ojczystego). Określenie liczby osób, które nauczyły się języka angielskiego jest już nieco trudniejsze i zależy od tego, jaki poziom znajomości języka umieścimy w statystykach. Stąd też szacuje się, że językiem angielskim (wyuczonym) posługuje się od 250 milionów do 1,8 miliarda osób.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszym świecie angielski stanowi bardzo ważny element komunikacji, tym bardziej cieszy fakt, że w Budżecie Partycypacyjnym 2017 uwzględniony został Kurs Języka Angielskiego z Native Speakerem.

Od lutego 2017 roku w Bibliotece Dzieci i Młodzieży nr 52 (tel. 22 811 57 16) mieszczącej się przy ul. Rembielińskiej  6a będzie prowadzony kurs dla mieszkańców Bródna. W tym samym czasie mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego mogą wziąć udział w kursie angielskiego w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 (tel. 22 678 55 22) przy ul. Smoleńskiej 94.

Kurs angielskiego skierowany jest do młodzieży, dorosłych i seniorów i co ważne, jest kursem nieodpłatnym! Podczas pierwszych zajęć przeprowadzony zostanie test określający poziom znajomości angielskiego. Powstaną dwie grupy: średniozaawansowana oraz zaawansowana, jednakże jeśli poziom znajomości języka będzie inny, organizator zakłada stworzenie grupy adekwatnej programowo do potrzeb uczestników.

Cały kurs obejmuje 40 godzin zegarowych, zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu, od lutego do grudnia z przerwą wakacyjną (lipiec-sierpień). Zapisy na zajęcia trwają od 2 stycznia do 20 stycznia. Deklarację chęci udziału w zajęciach można wypełnić w Bibliotece Dzieci i Młodzieży nr 52.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.