Nowa Obwodnica Targówka

W każdej dzielnicy Warszawy znajdziemy ulice, które wymagają natychmiastowego remontu. Dziury w nawierzchni jezdni, pęknięte płyty chodnikowe czy też wyszczerbione krawężniki są zmorą pieszych oraz kierowców. Oprócz tego, że psują osiedlowy krajobraz, stanowią faktyczne zagrożenie dla mieszkańców. Mogą być przyczyną niejednego poważnego wypadku, zatem włodarze miast mają obowiązek dokonywać regularnych przeglądów ulic, by jak najszybciej przeprowadzać ich renowacje.

Zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. nr 19, poz. 115 z późn. zm.) (…) generalnymi zadaniami, (…)zarządcy drogi jest w szczególności utrzymywanie jej nawierzchni, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających, przeciwdziałanie niszczeniu dróg przez ich użytkowników (…)

Jak ogłosił Zarząd Dróg Miejskich, takiej poprawiającej komfort i bezpieczeństwo mieszkańców renowacji doczekają się w najbliższym czasie ulice Ossowskiego, Handlowa, Myszkowska i Pratulińska na Targówku. Planowana przebudowa jest efektem współpracy ZDM z władzami dzielnicy Targówek oraz radnymi Komisji Infrastruktury i Inwestycji. Rada Warszawy przyznała na remont w tej części Targówka 10 mln złotych.

Obwodnica Targówka zyska nowe chodniki, zamiast pasów rowerowych powstaną nowoczesne drogi dla rowerów. Na jezdni wyznaczony zostanie pas do parkowania, mający być rekompensatą za likwidację parkingów społecznych na rzecz budowy metra. Jezdnie oraz chodniki zyskają nowe latarnie, a cała przebudowa zwieńczona zostanie świeżą zielenią miejską.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, w przetargu wzięły udział dwie firmy. Obie propozycje modernizacji obwodnicy mieszczą się w przedziale 750 tys. – 1 mln zł. ZDM sprawdza i analizuje projekty, po ostatecznej ocenie, wybrany wykonawca będzie miał 8 miesięcy na zrealizowanie potrzebnej dokumentacji projektowej. Prace w terenie przewidziane są na rok 2017.

Trzymamy kciuki za piękne zmiany.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Nowa Obwodnica Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.