Ferie zimowe na Targówku

Kto z nas nie lubi wakacji? Przerwa od codziennych obowiązków, chwile przeznaczone na odpoczynek i rozrywkę są tak samo ważne dla naszego funkcjonowania, jak zdrowe odżywianie czy uprawianie sportu. A ponieważ wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe w województwie mazowieckim, to warto przeznaczyć ten czas na przemyślany relaks.

Wyobraźmy sobie, że w ciągu całego roku szkolnego rekordzistami w liczbie dni wolnych od szkoły z powodu wakacji, ferii zimowych czy też świąt są Francuzi, Łotysze oraz Litwini. Odpoczywają przez 17 tygodni. Ponieważ w Polsce uczniowie poza szkołą w ciągu całego roku spędzają tylko 13 tygodni (wakacje, ferie zimowe) oraz 6 dni (święta), tak istotne staje się zorganizowanie czasu przeznaczonego na wartościowy odpoczynek. Oczywiście w wymienionych szacunkach zabrakło analizy kalendarza szkolnego pod kątem dni wolnych z powodu wagarów;)

W tym roku ferie zimowe mają następujące terminy:

16/01 – 29/01/2017: woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie

23/01 – 05/02/2017: woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie

30/01 – 12/02/2017: woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

13/02 – 26/02/2017: woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

My przyjrzymy się ofercie przygotowanej przez szkoły na Targówku.

Uczniowie klas I-VI ze szkół podstawowych będą mieli okazję odpocząć od szkolnych wyzwań podczas trwającej od 13 do 24 lutego Zimy w Mieście. Feryjne Placówki Edukacyjne będą czynne w godzinach 7.00 – 17.00. W tym czasie dzieci będą przebywać pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, korzystać z oferty ciekawych zajęć m.in. plastycznych i ruchowych oraz zjeść dwa posiłki (w tym obiad). Koszt wyżywienia w wysokości 7 zł pokrywają rodzice. Uczniowie korzystający w ciągu roku szkolnego z finansowania posiłków przez Ośrodki Pomocy Społecznej  lub przez szkołę zostają zwolnieni z opłaty.

Program ‘’Zima w Mieście’’ realizowany będzie w następujących szkołach: 

  • Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Gościeradowska 18/20
  • Szkoła Podstawowa nr 42, ul. Balkonowa 4
  • Szkoła Podstawowa nr 58, ul. Mieszka I nr 7
  • Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Radzymińska 227
  • Szkoła Podstawowa nr 114, ul. Remiszewska 40
  • Szkoła Podstawowa nr 275, ul. Hieronima 2
  • Szkoła Podstawowa nr 277, ul. Suwalska 29
  • Szkoła Podstawowa nr 285, ul. Turmoncka 20

Zapisy trwają od 9 do 20 stycznia. Kartę uczestnictwa odebrać można ze szkoły realizującej program ‘’Zima w Mieście’’.

Ciekawą ofertę wypoczynku przygotował również Ośrodek Sportu i Rekreacji Warszawa Targówek. Uczniowie po okazaniu aktualnej legitymacji szkolnej mogą skorzystać z pływalni ‘’Polonez’’ mieszczącej się przy ulicy Łabiszyńskiej 20. Basen zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 10.00 oraz 13.00 – 14.00.

Na terenie Ośrodka zostaje również udostępnione lodowisko. Uczniowie mogą z niego korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 10.00 i 12.00 – 13.00. Natomiast fani gier zespołowych po okazaniu legitymacji szkolnej mogą pograć m.in. w siatkówkę, koszykówkę lub tenisa stołowego na sali gimnastycznej OSiRu przez cały tydzień (z wyjątkiem weekendów) w godz. 9.00 – 14.00.

Ferie zimowe nie muszą być nudne, wystarczy dobrze je zaplanować, by móc cieszyć się wolnym czasem. Serdecznie zachęcamy uczniów szkół podstawowych do aktywnego wypoczynku. I choć nie mamy tak wielu wolnych dni, jak wspomniani Francuzi, to jednak propozycje ‘’Zimy w Mieście’’ umożliwiają ciekawe spędzenie przerwy w nauce w Warszawie, na Targówku.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.