Oczytany Targówek

Czytasz w każdej wolnej chwili? Nie zaśniesz bez kilku stron przed snem? Lubisz spędzać czas na wyszukiwaniu nowości wydawniczych? Lubisz analizować przeczytane lektury? Pragniesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami w dyskusji o ulubionej powieści? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na jedno z pytań, to znaczy, że mógłbyś wstąpić do Dyskusyjnego Klubu Książki.

W całej Polsce działa ich ponad 1300! Czym są, jak działają i dlaczego warto stać się ich członkiem? Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska inicjatywie podjętej przez Instytut Książki (IK). Założeniem Ministra Kultury, powołującym Instytut Książki była m.in. promocja polskiej literatury na świecie oraz popularyzacja czytelnictwa w kraju.

W efekcie działań Instytutu w roku 2007 powstały Dyskusyjne Kluby Książki zrzeszające miłośników literatury. Członkowie spotykają się co miesiąc, by dyskutować o przeczytanych książkach. Program adresowany jest do użytkowników Bibliotek Publicznych. To, jak przebiega spotkanie zależy od moderatora. Tematyka, konkretne książki, poruszane tematy, to wszystko przybiera określony kształt, dzięki ludziom uczestniczącym w dyskusji.

I co ciekawe, mimo zatrważających statystyk o poziomie czytelnictwa w kraju, członków Dyskusyjnych Klubów Książki wciąż przybywa! My, zapraszamy na spotkania z literaturą na Targówek Mieszkaniowy. W Bibliotece Publicznej nr 64 przy ul. Kuflewskiej 6 w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 16.00 spotkać się można z fanami książek.

Popołudnie w miłej, intelektualnej atmosferze gwarantowane. Wstąp do Dyskusyjnego Klubu Książki i powiedz, co myślisz. Nakarm intelekt dobrą literaturą. A zainteresowanym działalnością Instytutu Książki polecam lekturę www.instytutksiazki.pl Znajdą tam Państwo również informacje o działalności i genezie Dyskusyjnych Klubów Książki.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *