Oczytany Targówek

Czytasz w każdej wolnej chwili? Nie zaśniesz bez kilku stron przed snem? Lubisz spędzać czas na wyszukiwaniu nowości wydawniczych? Lubisz analizować przeczytane lektury? Pragniesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami w dyskusji o ulubionej powieści? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na jedno z pytań, to znaczy, że mógłbyś wstąpić do Dyskusyjnego Klubu Książki.

W całej Polsce działa ich ponad 1300! Czym są, jak działają i dlaczego warto stać się ich członkiem? Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska inicjatywie podjętej przez Instytut Książki (IK). Założeniem Ministra Kultury, powołującym Instytut Książki była m.in. promocja polskiej literatury na świecie oraz popularyzacja czytelnictwa w kraju.

W efekcie działań Instytutu w roku 2007 powstały Dyskusyjne Kluby Książki zrzeszające miłośników literatury. Członkowie spotykają się co miesiąc, by dyskutować o przeczytanych książkach. Program adresowany jest do użytkowników Bibliotek Publicznych. To, jak przebiega spotkanie zależy od moderatora. Tematyka, konkretne książki, poruszane tematy, to wszystko przybiera określony kształt, dzięki ludziom uczestniczącym w dyskusji.

I co ciekawe, mimo zatrważających statystyk o poziomie czytelnictwa w kraju, członków Dyskusyjnych Klubów Książki wciąż przybywa! My, zapraszamy na spotkania z literaturą na Targówek Mieszkaniowy. W Bibliotece Publicznej nr 64 przy ul. Kuflewskiej 6 w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 16.00 spotkać się można z fanami książek.

Popołudnie w miłej, intelektualnej atmosferze gwarantowane. Wstąp do Dyskusyjnego Klubu Książki i powiedz, co myślisz. Nakarm intelekt dobrą literaturą. A zainteresowanym działalnością Instytutu Książki polecam lekturę www.instytutksiazki.pl Znajdą tam Państwo również informacje o działalności i genezie Dyskusyjnych Klubów Książki.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.