Nieodpłatna pomoc prawna w stolicy

W 2015 roku uchwalona została ustawa o uruchomieniu w Warszawie 35 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Mieszkańcy mogą udać się do 17 punktów radcowsko-adwokackich oraz 18 powierzonych organizacjom pozarządowym.

Jak czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy: ‘’W zakresie programów świadczone są: indywidualne poradnictwo prawne, grupy edukacji prawnej, a w niektórych programach ponadto oferowana jest asysta i wsparcie dla osób potrzebujących w kontaktach z instytucjami w tym, z wymiarem sprawiedliwości’’.

Z porady mogą skorzystać:

– młodzież do 26 roku życia,

– osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,

– seniorzy po ukończeniu 65 lat,

– osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,

– kombatanci,

– weterani,

– zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

W tym roku, w związku z nowelizacją ustawy nieodpłatną pomoc prawną mogą uzyskać również kobiety w ciąży, po przedłożeniu dokumentu potwierdzającego ciążę (np. zaświadczenie lekarza stwierdzające ciążę lub też karta przebiegu ciąży).

Na Targówku działają dwa punkty, w których możemy uzyskać pomoc specjalistów. Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy mieszczący się przy ul. Św. Wincentego 87. Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 19.00. Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest przez adwokata i radcę prawnego.

Drugim miejscem pomocy jest Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. Św. Wincentego 87. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach  8.30 – 12.30. Punkt prowadzony jest przez organizację pozarządową: Fundacja Edukacji Nowoczesnej.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.