Pływalnia ‘’Polonez’’ najdroższa w Warszawie?

Ośrodek Sportu i Rekreacji Targówek może pochwalić się nowoczesną pływalnią. Basen wyposażony jest w najnowsze technologie uzdatniania wody z zastosowaniem ozonu. Pływalnia ma liczne atrakcje wodne m.in. stacje masażu, gejzer, wanny z masażem wodnym oraz zewnętrzną zjeżdżalnię. Do dyspozycji klientów oddane są dwie sauny: Infrared oraz Fińska. Cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci.

Budynek pływalni jest zadbany, sześciotorowy basen pływacki oraz basen rekreacyjny zachęcają do aktywnego wypoczynku. Jest jednak coś, co sprawia, że nie każdy mieszkaniec Targówka może sobie pozwolić na atrakcje proponowane przez OSiR. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej ofercie pływalni.

Niestety nasza analiza nie jest optymistyczna. Wyjście na basen dla czteroosobowej rodziny to koszt rzędu 40 zł!

Według naszych szacunków pływalnia Polonez plasuje się w czołówce najdroższych basenów w Warszawie. Wtóruje jej basen należący do OSiR-u Żoliborz zlokalizowanego przy ul. Potockiej. W tych dwóch lokalizacjach za godzinę pływania zapłacimy 18 zł. Na Polonezie za bilet rodzinny (1 dorosły plus 1 dziecko) zapłacimy 22 zł, na Potockiej — 18 zł. Na Bemowie w pływalni Pingwin przy Oławskiej 3 A jednorazowy bilet normalny kosztuje 15 zł, rodzinny —  24 zł. Dla porównania skromna pływalnia Muszelka przy ul. Balkonowej na Bródnie zaprasza zapalonych pływaków bez ograniczeń czasowych inkasując 30 zł, rodziny (1 plus 1) popływają za 23 zł. Na krytej pływalni przy Namysłowskiej 8 za godzinę pływania zapłacimy 7 zł bez ograniczeń czasowych, bilet rodzinny kosztuje tam 15 zł (1 plus 2). Oddalając się od centrum Bródna, dotrzemy na Inflancką, przy której zlokalizowana jest kryta pływalnia, gdzie za godzinę pływania zapłacimy tylko 10 zł, za bilet rodzinny (2 plus 1) — 29 zł.

Oczywiście różnice w obiektach sportowych są znaczące. Przy Inflanckiej, Namysłowskiej oraz Balkonowej nie doświadczymy biczy wodnych ani zjeżdżalni, a wystrój basenów pamięta odległe czasy. Na co zatem postawimy, decydując się na wypoczynek w wodzie? Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie decyzja, czy zależy nam na pływaniu, czy na moczeniu kończyn dolnych w wiecznie zajętym jacuzzi?

Ale jest jeszcze jedno rozwiązanie, które nie każe nam iść na kompromis taniego pływania w złych warunkach.  Do budżetu partycypacyjnego został zgłoszony projekt „Tanie pływanie i szatnie rodzinne na Pływalni Polonez”, na który będziemy mogli głosować w czerwcu.

Głównym  założeniem pomysłu jest obniżenie ceny godzinnego biletu rodzinnego do 10 zł – w soboty. Jako „bilet rodzinny” rozumieć należy opłatę dla jednej osoby dorosłej z dzieckiem, obowiązujący w godzinach 12.00-16.00. Za każde następne dziecko (do 16 roku życia) dopłata wyniosłaby 4 zł.

Ciekawą  propozycją jest również jednozłotowa opłata za pierwsze pół godziny pływania w godzinach porannych (6.15-7.15).

Liczymy na to, że projekt przejdzie weryfikację i pływalnia Polonez wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Targówka, którzy chcieliby pływać taniej w przyjemnej, zadbanej przestrzeni.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Pływalnia ‘’Polonez’’ najdroższa w Warszawie?

  • 2 lutego 2017 o 23:52
    Permalink

    Szkoda że nie wprowadzili jeszcze nocnego pływania tak jak to jest na pływalni na Potockiej w piątki i soboty od 23.00 do 1.00

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.