Pijana Żabka?

Sieć sklepów ‘’Żabka’’ staje się powoli synonimem przysklepowego pijaństwa. Szybkie, małe zakupy ustąpiły miejsca kolejkom po alkohol. Czy aby na pewno tylko ta sieć przyciąga specyficznego klienta?

Portale rozpisują się o alarmującym liście wystosowanym do redakcji przez mieszkańców bloków zlokalizowanych w sąsiedztwie sklepu ‘’Żabka’’ przy ulicy Poborzańskiej 8/U5. Stanowczy protest dotyczy sprzedaży alkoholu.

Wszyscy wiemy, jakie mogą być konsekwencje picia alkoholu w miejscach publicznych. O wybranych sytuacjach pisaliśmy tu:  https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/01/04/brodnowski-shot-bar-pod-chmurka-czyli-problem-picia-alkoholu-w-plenerze/.

W przypadku sieci ‘’Żabka’’ zastanawia nas, czy faktycznie akurat ten konkretny sklep jest przyczyną nieeleganckich ekscesów klientów? Sklepy z alkoholem funkcjonują przecież wszędzie.

Autorzy listu podkreślają, że okolice sklepu są zamieszkiwane przez rodziny z dziećmi, sklep usytuowany jest w pobliżu szkoły i przedszkola. Faktycznym problemem staje się zatem wyeliminowanie z okolicy sklepu z alkoholem? Czy nie brzmi to trochę absurdalnie?

Z opinii oficera prasowego rejonowej policji sierż. sztabowego Pauliny Onyszko wynika, że ‘’Sklep spełnił wszystkie wymogi formalne i tym samym nie było przesłanek uniemożliwiających mu wydanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu’’. I jest to raczej logiczne, policja nie jest organem mogącym wpłynąć tego typu decyzje. Czego zatem oczekują mieszkańcy? Z opinii osób mieszkających przy sklepie wynika, że najlepiej byłoby, gdyby ‘’Żabka’’ straciła koncesje na alkohol. Czy jest to jednak skuteczne rozwiązanie?

Według rzecznika Dzielnicy Targówek Rafała Lasoty ‘’zdarzenia przy Poborzańskiej były incydentalne’’. Jak zatem zadbać o komfort mieszkańców, a wymierzyć sprawiedliwość prowodyrom zajść poalkoholowych, bez ograniczenia praw właściciela sklepu? Funkcjonariusze policji będą bacznie obserwować okolice ‘’Żabki’’, być może prewencja zapobiegnie dalszym incydentom.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.