Rowerowa rewolucja trwa!

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon Veturilo, czyli uruchomienie piątego największego systemu rowerowego w Europie.

Aktualnie trwa przerwa zimowa Warszawskiego Roweru Publicznego, ale jak informuje operator systemu, firma Nextbike Polska S.A. prace przeprowadzono już w ponad 166 punktach miasta. Realizacje trwają od połowy stycznia i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od początku marca do użytku trafi ponad 2000 fabrycznie nowych jednośladów.

– Uruchomienie systemu na czas to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Pogoda nie ułatwia prac: przy śniegu i mrozie trudniej jest przygotować teren pod montaż nowych stacji. Przygotowania idą jednak do przodu i jesteśmy zdeterminowani, by mimo zimy zdążyć z uruchomieniem Veturilo na 1 marca – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

Jak czytamy na stronie www.veturilo.waw.pl ‘’Warszawski Rower Publiczny powiększy się do (co najmniej) 316 stacji i 4 660 rowerów. Równocześnie rozbudowana zostanie sieć rowerów dziecięcych – do 6 lokalizacji i 60 jednośladów dla najmłodszych. Liczba tandemów wzrośnie natomiast do 45 sztuk. Z kolei już od czerwca warszawiacy, jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych użytkowników samoobsługowych systemów rowerowych na świecie, skorzystają z rowerów elektrycznych. W Stolicy będzie ich dostępnych 100 – w obrębie 10 dedykowanych lokalizacji.’’

– Do rozpoczęcia pierwszego sezonu Veturilo 2.0 w nowej, rozbudowanej formule pozostał jeszcze miesiąc. Prace montażowe i odbiór sprzętu rozpoczęliśmy odpowiednio wcześniej, ponieważ uruchomienie jednej z największych i najbardziej zaawansowanych technicznie inwestycji tego typu w Europie to olbrzymie wyzwanie. Dotychczas montaże i dostawy przebiegają zgodnie z planem – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Na Bródnie przy Kondratowicza na granicy z Zaciszem już stoi kolejny punkt. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej informuje, że trwają ostatnie prace, a po ich ukończeniu w najbliższych dniach zostaną opublikowane mapy z nowymi stacjami Veturilo na terenie całej Warszawy. Z niecierpliwością czekamy na rowery dziecięce na Targówku.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.