Rowerowa rewolucja trwa!

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon Veturilo, czyli uruchomienie piątego największego systemu rowerowego w Europie.

Aktualnie trwa przerwa zimowa Warszawskiego Roweru Publicznego, ale jak informuje operator systemu, firma Nextbike Polska S.A. prace przeprowadzono już w ponad 166 punktach miasta. Realizacje trwają od połowy stycznia i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od początku marca do użytku trafi ponad 2000 fabrycznie nowych jednośladów.

– Uruchomienie systemu na czas to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Pogoda nie ułatwia prac: przy śniegu i mrozie trudniej jest przygotować teren pod montaż nowych stacji. Przygotowania idą jednak do przodu i jesteśmy zdeterminowani, by mimo zimy zdążyć z uruchomieniem Veturilo na 1 marca – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

Jak czytamy na stronie www.veturilo.waw.pl ‘’Warszawski Rower Publiczny powiększy się do (co najmniej) 316 stacji i 4 660 rowerów. Równocześnie rozbudowana zostanie sieć rowerów dziecięcych – do 6 lokalizacji i 60 jednośladów dla najmłodszych. Liczba tandemów wzrośnie natomiast do 45 sztuk. Z kolei już od czerwca warszawiacy, jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych użytkowników samoobsługowych systemów rowerowych na świecie, skorzystają z rowerów elektrycznych. W Stolicy będzie ich dostępnych 100 – w obrębie 10 dedykowanych lokalizacji.’’

– Do rozpoczęcia pierwszego sezonu Veturilo 2.0 w nowej, rozbudowanej formule pozostał jeszcze miesiąc. Prace montażowe i odbiór sprzętu rozpoczęliśmy odpowiednio wcześniej, ponieważ uruchomienie jednej z największych i najbardziej zaawansowanych technicznie inwestycji tego typu w Europie to olbrzymie wyzwanie. Dotychczas montaże i dostawy przebiegają zgodnie z planem – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Na Bródnie przy Kondratowicza na granicy z Zaciszem już stoi kolejny punkt. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej informuje, że trwają ostatnie prace, a po ich ukończeniu w najbliższych dniach zostaną opublikowane mapy z nowymi stacjami Veturilo na terenie całej Warszawy. Z niecierpliwością czekamy na rowery dziecięce na Targówku.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.