Napadł na sklep na Targówku

Na Targówku w sklepie monopolowym doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Do środka wszedł młody mężczyzna i zaczął grozić sprzedawcy, żądając wydania pieniędzy. Przestraszony pracownik przekazał mężczyźnie 300 zł. Złodziej ukradł również alkohol oraz napoje. Po zajściu uciekł.

Jak podaje Komenda Rejonowa Policji, sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku. Dzięki nagraniu z monitoringu sklepu funkcjonariuszom udało się ustalić sprawcę. Artur M., 23-letni mężczyzna został zatrzymany dzień po kradzieży.

Zebrany materiał dowodowy umożliwił prokuraturze postawić Arturowi M. zarzut wymuszenia rozbójniczego. Złodziej dostał dozór policyjny, zatem naganne zachowanie odpokutuje na własnej kanapie, a jedyną konsekwencją na ten moment jest obowiązek regularnego stawiania się na komendzie.

Ciekawe, czy wymuszenie rozbójnicze mężczyzny zostało zakwalifikowane jako typ uprzywilejowany, za który grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, czy też występek większej wagi? Myśląc o sterroryzowanym pracowniku sklepu mamy nadzieję, że Artur M. otrzyma dużo czasu do namysłu nad własnym postępowaniem.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.