Napadł na sklep na Targówku

Na Targówku w sklepie monopolowym doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Do środka wszedł młody mężczyzna i zaczął grozić sprzedawcy, żądając wydania pieniędzy. Przestraszony pracownik przekazał mężczyźnie 300 zł. Złodziej ukradł również alkohol oraz napoje. Po zajściu uciekł.

Jak podaje Komenda Rejonowa Policji, sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku. Dzięki nagraniu z monitoringu sklepu funkcjonariuszom udało się ustalić sprawcę. Artur M., 23-letni mężczyzna został zatrzymany dzień po kradzieży.

Zebrany materiał dowodowy umożliwił prokuraturze postawić Arturowi M. zarzut wymuszenia rozbójniczego. Złodziej dostał dozór policyjny, zatem naganne zachowanie odpokutuje na własnej kanapie, a jedyną konsekwencją na ten moment jest obowiązek regularnego stawiania się na komendzie.

Ciekawe, czy wymuszenie rozbójnicze mężczyzny zostało zakwalifikowane jako typ uprzywilejowany, za który grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, czy też występek większej wagi? Myśląc o sterroryzowanym pracowniku sklepu mamy nadzieję, że Artur M. otrzyma dużo czasu do namysłu nad własnym postępowaniem.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.