Rowery dla dzieci w Parku Bródnowskim!

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon dla miłośników dwóch kółek. Tym bardziej cieszy fakt, że rozpoczęta w sierpniu 2012 roku rewolucja Warszawskiego Roweru Publicznego ma się coraz lepiej. Do tej pory z systemu Veturilo skorzystało 445 tysięcy osób, dokonując blisko 8 milionów wynajmów.

Rower miejski cieszy się ogromnym powodzeniem w każdej dzielnicy. Na Targówku było do tej pory 7 stacji, od 2017 roku będzie ich 17! O trwających pracach związanych z budową nowych miejsc dla roweru miejskiego pisaliśmy tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/02/15/rowerowa-rewolucja-trwa/Dla usprawnienia obsługi stacji wymienione zostaną terminale systemu na nowocześniejsze.

Poniżej przedstawiamy lokalizację nowych stacji na Targówku:

Bukowiecka – Zamkowa

Kondratowicza – Chodecka

Kondratowicza – Przy Grodzisku

Ossowskiego

Pętla Bródno-Podgrodzie

Pętla Targówek

Radzymińska – Trocka

Rembielińska – Wyszogrodzka

Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty

Wysockiego – Poborzańska

Co ważne, na terenie Parku Bródnowskiego powstanie stacja rowerków dziecięcych Veturilko. Warszawski Rower Publiczny to prawdopodobnie pierwszy system na świecie, który w obrębie bezobsługowych wypożyczalni udostępnił takie rozwiązanie. Do tej dziesięć jednośladów Veturilko dostępnych było jedynie na specjalnej stacji „Al. Niepodległości – Batorego”. Już nie możemy się doczekać wiosennego sezonu rowerowego.

Joanna Karczmarczyk.

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.