Rowery dla dzieci w Parku Bródnowskim!

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon dla miłośników dwóch kółek. Tym bardziej cieszy fakt, że rozpoczęta w sierpniu 2012 roku rewolucja Warszawskiego Roweru Publicznego ma się coraz lepiej. Do tej pory z systemu Veturilo skorzystało 445 tysięcy osób, dokonując blisko 8 milionów wynajmów.

Rower miejski cieszy się ogromnym powodzeniem w każdej dzielnicy. Na Targówku było do tej pory 7 stacji, od 2017 roku będzie ich 17! O trwających pracach związanych z budową nowych miejsc dla roweru miejskiego pisaliśmy tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/02/15/rowerowa-rewolucja-trwa/Dla usprawnienia obsługi stacji wymienione zostaną terminale systemu na nowocześniejsze.

Poniżej przedstawiamy lokalizację nowych stacji na Targówku:

Bukowiecka – Zamkowa

Kondratowicza – Chodecka

Kondratowicza – Przy Grodzisku

Ossowskiego

Pętla Bródno-Podgrodzie

Pętla Targówek

Radzymińska – Trocka

Rembielińska – Wyszogrodzka

Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty

Wysockiego – Poborzańska

Co ważne, na terenie Parku Bródnowskiego powstanie stacja rowerków dziecięcych Veturilko. Warszawski Rower Publiczny to prawdopodobnie pierwszy system na świecie, który w obrębie bezobsługowych wypożyczalni udostępnił takie rozwiązanie. Do tej dziesięć jednośladów Veturilko dostępnych było jedynie na specjalnej stacji „Al. Niepodległości – Batorego”. Już nie możemy się doczekać wiosennego sezonu rowerowego.

Joanna Karczmarczyk.

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.