Demolki kontrolowane

Pośpiech, przepracowanie, rosnące wymagania, niedobory snu, witamin, słońca, przebodźcowanie, skrajne oczekiwania… Współczesny człowiek musi sprostać wielu wyzwaniom generującym stres. Nie każdy potrafi poradzić sobie z rosnącym napięciem przy wykorzystaniu standardowych metod, takich jak sport czy wyjście do kina z przyjaciółmi. Niektórym z nas potrzebna jest prawdziwa demolka!

Nie, nie naśladujcie głównego bohatera ‘’Falling Down’’, który lata z bronią po mieście, bo przeżywa ciężkie chwile. Nie, nie proponujemy Wam wyrzucenia przez okno z dziesiątego piętra radzieckiego Rubina babci. Nie zachęcamy Was również do dewastacji regału na wysoki połysk przy pomocy siekiery ojca. Chcemy Wam pokazać, że macie okazję wyładować stres w bardzo ciekawych i jednocześnie bezpiecznych okolicznościach. Wszystko w granicach prawa, jedyną konsekwencją demolki będzie Wasze odprężenie.

W tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego wspominany już przez nas tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/02/16/jeden-z-2781-projektow-walczy-ze-smogiem/ Hubert Zembrowski złożył kolejny bardzo ciekawy projekt. Tym razem zachęca nas do udziału w kontrolowanej demolce.

Zasada kontrolowanej demolki jest bardzo prosta. Płacisz, wybierasz dowolne narzędzie i w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu rozładowujesz stres na znajdujących się wokół ciebie meblach. Autor projektu podkreśla, że takie miejsca funkcjonują w kilku miejscach Polski i sprzyjają rozładowaniu napięcia wywołującego agresję.

Narzędzie relaksujące? Sprzymierzeniec skumulowanej energii? A może specyficzny rodzaj rozrywki? Złość? Smutek? Stres? Nie jest istotny powód Twojej wizyty w miejscu do demolowania. Płacisz i rozwalasz.

Dla wszystkich dbających o ochronę środowiska i dla zaniepokojonych sposobem utylizacji zniszczonych rzeczy: w demolce biorą udział meble używane, po zdewastowaniu trafiają one w miejsce przeznaczenia dużych gabarytów.

Jeśli podoba Ci się idea Huberta Zembrowskiego, to masz szansę oddać swój głos na jego propozycję już w czerwcu.

Serdecznie zapraszamy do głosowania.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.