Demolki kontrolowane

Pośpiech, przepracowanie, rosnące wymagania, niedobory snu, witamin, słońca, przebodźcowanie, skrajne oczekiwania… Współczesny człowiek musi sprostać wielu wyzwaniom generującym stres. Nie każdy potrafi poradzić sobie z rosnącym napięciem przy wykorzystaniu standardowych metod, takich jak sport czy wyjście do kina z przyjaciółmi. Niektórym z nas potrzebna jest prawdziwa demolka!

Nie, nie naśladujcie głównego bohatera ‘’Falling Down’’, który lata z bronią po mieście, bo przeżywa ciężkie chwile. Nie, nie proponujemy Wam wyrzucenia przez okno z dziesiątego piętra radzieckiego Rubina babci. Nie zachęcamy Was również do dewastacji regału na wysoki połysk przy pomocy siekiery ojca. Chcemy Wam pokazać, że macie okazję wyładować stres w bardzo ciekawych i jednocześnie bezpiecznych okolicznościach. Wszystko w granicach prawa, jedyną konsekwencją demolki będzie Wasze odprężenie.

W tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego wspominany już przez nas tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/02/16/jeden-z-2781-projektow-walczy-ze-smogiem/ Hubert Zembrowski złożył kolejny bardzo ciekawy projekt. Tym razem zachęca nas do udziału w kontrolowanej demolce.

Zasada kontrolowanej demolki jest bardzo prosta. Płacisz, wybierasz dowolne narzędzie i w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu rozładowujesz stres na znajdujących się wokół ciebie meblach. Autor projektu podkreśla, że takie miejsca funkcjonują w kilku miejscach Polski i sprzyjają rozładowaniu napięcia wywołującego agresję.

Narzędzie relaksujące? Sprzymierzeniec skumulowanej energii? A może specyficzny rodzaj rozrywki? Złość? Smutek? Stres? Nie jest istotny powód Twojej wizyty w miejscu do demolowania. Płacisz i rozwalasz.

Dla wszystkich dbających o ochronę środowiska i dla zaniepokojonych sposobem utylizacji zniszczonych rzeczy: w demolce biorą udział meble używane, po zdewastowaniu trafiają one w miejsce przeznaczenia dużych gabarytów.

Jeśli podoba Ci się idea Huberta Zembrowskiego, to masz szansę oddać swój głos na jego propozycję już w czerwcu.

Serdecznie zapraszamy do głosowania.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.