Idzie nowe, czyli remonty i kolejne inwestycje na Targówku

W roku 2016 ruszyło w Warszawie wiele prac inwestycyjnych oraz remontowych. Do największych należy budowa II linii metra i związane z nią przebudowy. Co czeka mieszkańców Targówka w 2017 roku?

Nowe realizacje związane będą nadal z poprawą miejskiej infrastruktury oraz usprawnieniem komunikacji. Kontynuowana będzie budowa II linii metra.

Już w kwietniu Tramwaje Warszawskie (TW) rozpoczynają kolejne remonty torowe. Zaplanowano modernizację torowiska na ul. S. Starzyńskiego odc. rondo Żaba – rondo S. Starzyńskiego – czyli dokończenie robót z 2016 r. Odbędzie się również przebudowa przystanków ‘’Namysłowska’’ i ‘’Rondo Starzyńskiego’’. Jak podają TW, modernizacja torów na przejeździe przy ul. Namysłowskiej oraz przy peronach przystankowych planowana jest na 31 lipca i potrwa do 3 września.

W tym roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID) rozpocznie przebudowę ul. Łodygowej. Po otrzymaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy. Projekt zakłada budowę drogi klasy głównej o długości około 1,6 km i przekroju 2×2 pasy. W drugiej połowie roku ZMID planuje również przebudowę ul. Głębockiej. Zmodernizowany zostanie odcinek od ul. Podwójnej do ul. L. Berensona (1,49 km), czyli na długości ok. 1,49 km, a także odcinek ul. L. Berensona o długości 420 m, ul. Lewandów o długości ok. 140 m oraz wybudowany nowy odcinek o długości ok. 160 m.

Zgodnie z zapowiedzią równą nawierzchnię otrzyma ulica Radzymińska, a ZDM wybuduje nową sygnalizację świetlną m.in. na skrzyżowaniach ulic: Radzymińska – Grodzieńska, Głębocka – Magiczna.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.