Zyskaj pieniądze i wymień swój stary piec węglowy

Kotły na węgiel były przez wiele lat najpopularniejszymi urządzeniami grzewczymi. Popularność zyskały dzięki niskiej cenie węgla. Niestety, spalanie żadnego innego paliwa nie przyczynia się do degradacji środowiska tak bardzo jak spalanie węgla właśnie.

W Warszawie trwa program, który zachęca mieszkańców stolicy do rezygnacji z tej formy ogrzewania. Miasto proponuje dofinansowanie do wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne źródła ciepła opalane gazem. Co ważne, aby wziąć udział w programie, należy złożyć wniosek o udzielenie dotacji w b.r. do 31 marca 2017 roku.

Jak podaje Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy:

‘’ (…) Warszawiacy mogą otrzymać od 7 000 do 20 000 złotych dopłaty. Udzielone wsparcie nie będzie mogło przekroczyć 75% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji polegającej na:

  • likwidacji kotłów lub palenisk na paliwo stałe i zastąpieniu ich nowym źródłem ciepła opalanym paliwem gazowym: 7 000 zł dla osób fizycznych i prowadzących działalność gospodarczą, 15 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców,
  • likwidacji dotychczas wykorzystywanego źródła ciepła i wykonaniu indywidualnego węzła cieplnego z jednoczesnym podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej: 10 000 zł dla osób fizycznych i prowadzących działalność gospodarczą, 20 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców.’’

Wnioski dostępne są na stronie Biura Ochrony Środowiska zielona.um.warszawa.pl

Wypełniony wniosek składamy w Biurze Ochrony Środowiska (pl. S. Starynkiewicza 7/9). Szczegółowe informacje nt. warunków udzielania dotacji i potrzebnych dokumentów uzyskać można w Wydziale Opiniowania Wniosków Ekologicznych Biura Ochrony Środowiska p. Starynkiewicza 7/9, piętro IV, pok. 404 i 405, tel. 22 443 25 73, 22 443 25 75, 22 443 25 76.

Przypominamy o terminie składania wniosków: 31 marca 2017 r.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.