Wichura nad Bródnem

Dnia 02 marca br. Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych wydało ostrzeżenie prognozujące wystąpienie silnego wiatru na obszarze województwa mazowieckiego. Pierwsze silne podmuchy wystąpiły o godzinie 14.30. Średnia prędkość wiatru wynosiła od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h!

Na terenie dużego osiedla na Targówku, na Bródnie, wichura przeszła ok. godziny 15.30. Wiatr był tak silny, że tylko przy boisku Gimnazjum nr 145 zlokalizowanym przy ulicy Krasiczyńskiej 4/6 uszkodzonych zostało 21 samochodów. Na auta zaparkowane wzdłuż boiska przewrócił się mur.

Ceglana ściana oddzielająca szkolne boisko od parkingu społecznego runęła na długości ok 100 metrów. Większość zaparkowanych pojazdów miała powybijane przednie szyby. Uszkodzeniom uległy również maski i zderzaki. Okazuje się, że mur nie był stary. Przyczyną najprawdopodobniej było słabe przytwierdzenie cegieł do podmurówki.

Na miejsce zdarzenia przyjechała Straż Pożarna, która zabezpieczyła teren. Funkcjonariusze policji przesłuchali świadków, na szczęście w nieszczęśliwym wypadku nikt nie ucierpiał. Jedynie poszkodowani przez wichurę właściciele zniszczonych aut muszą się liczyć z kosztami naprawy pojazdów. Miejmy nadzieję, że ich ubezpieczenia pokryją poniesione straty.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Wichura nad Bródnem

  • 3 marca 2017 o 20:52
    Permalink

    Teren parkingu należy do gimnazjum nawet parking nazywa się ” Parking społeczny na terenie boiska gimnazjum nr 145″, wiec koszty napraw będą pokryte z ubezpieczenia szkoły, szkoda tylko że dyrektorka nie raczy interesować się szkołą a tylko robić pokazówki:(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.