Wokół drzewa

Z radością informujemy, że w stolicy rusza program wiosennych nasadzeń. Akcja koordynowana przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy sprowadzi do miasta blisko pięć tysięcy drzew. 

Tylko w najbliższy weekend w Warszawie zostanie posadzonych ponad trzysta drzew. W nasadzeniach przyulicznych wykorzystane zostaną m.in. lipy warszawskie, dęby, wiśnie szlachetne oraz jesiony, czyli gatunki, które poradzą sobie w trudnych, miejskich warunkach.

Wiceprezydent m.st Warszawy, Michał Olszewski zachęca do włączenia się mieszkańców do wspólnego sadzenia – Nie możemy biernie czekać, aż parlamentarzyści zmienią ustawę o ochronie przyrody. Nie naprawią tym już szkód, które wyrządzili złym prawem. Musimy działać i do tego samego zachęcamy mieszkańców Warszawy. Co prawda nie możemy powstrzymać pił tnących drzewa na prywatnych działkach, ale możemy sadzić nowe na terenach publicznych (…). –

Wszyscy warszawiacy mogą brać aktywny udział w akcji nasadzeń. Organizatorzy zapraszają w sobotę  18 marca do sadzenia mniejszych, leśnych drzewek w lesie przy ul. Lucerny. Start akcji w pobliżu ronda u zbiegu ulic Trakt Lubelski i Lucerny o godz. 10.00. Zalesionych zostanie blisko 30 arów. Dla chętnych przygotowano łopaty oraz gorącą herbatę. Akcję prowadzą Lasy Miejskie-Warszawa.

– Weekendowa akcja to dopiero początek działań zmierzających do zazielenienia stolicy. Trwają przygotowania do prawdziwej „ofensywy” nasadzeń, którą przeprowadzimy w tym roku na ponad pięćdziesięciu dużych ulicach – mówi Renata Kuryłowicz, pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy ds. zieleni.

Jednocześnie na Targówku, jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, na rosnące przy ul. Odrowąża, Radzymińskiej i Myszkowskiej topole zakładane są specjalne linki. Ich rolą jest utrzymanie stabilności i równowagi drzew, które narażone są na rozłamania podczas silnych porywów wiatru.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji nasadzeń. Miejmy nadzieję, że wiosna przywita nas bujną zielenią, a ochrona i pielęgnacja drzew nie będzie jedynie jednorazowym zrywem.

Joanna Karczmarczyk.

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.