Kochamy bazary

Kryształy po babci, noże sprężynowe i kuchenne, meble z PRL-u, zabawki, odzież, stare czasopisma, świeże mięso i przeterminowane czekolady za 1/3 ceny. To wszystko i jeszcze więcej znajdziemy na bazarze. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i kiedy.

Wola ma targowisko na Kole oraz Olimpii, Praga Północ cieszy się Bazarem Różyckiego. W każdej dzielnicy znajdziemy większe lub mniejszy plac, na którym handlujący zachęcają do zakupów, a kupujący szukają wyjątkowych okazji. Warszawiacy chętnie jeżdżą na Bakalarską, codzienny handel kwitnie również na Ochocie przy Banacha.

Zapotrzebowanie na handel pod postacią ulicznego targowiska wciąż rośnie. Wystarczy przyjrzeć się weekendowemu bazarkowi przy Namysłowskiej. Już dziś kupcy martwią się, co z nimi będzie, gdy tereny targowiska zastąpione zostaną zmodernizowanym Ośrodkiem Namysłowska.

Warszawiacy cenią niezobowiązującą atmosferę bazarów i chętnie korzystają z możliwości sprzedaży oraz kupna w takiej formie. Swojski klimat, możliwość targowania i różnorodność towarów ściągają ogromną liczbą entuzjastów handlu pod chmurką, dlatego bardzo przypadł nam do gustu projekt Marcina Mężyka.

Pomysł zgłoszony w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym zakłada organizowanie stref wolnego handlu w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Cykliczne targowisko zlokalizowane przy skrzyżowaniu Kondratowicza/Rembielińska oraz przy Domu Kultury Zacisze będzie czynne w godzinach 11.00 -17.00. Plan zakłada wstęp wolny dla wszystkich handlujących oraz kupujących. Niedzielny bazar funkcjonowałoby od kwietnia do października.

Projekt Marcina Mężyka daje możliwość nieodpłatnego handlu dla wszystkich, którym zależy na sprzedaży bezpośredniej. Dotychczasowe, nieregularnie organizowane wyprzedaże domowe, tzw. Pchle targi na Targówku cieszyły się ogromnym powodzeniem. Nowy pomysł zdaje się być doskonałym uzupełnieniem wobec potrzeb mieszkańców.

Jeśli zatem podoba Ci się projekt stref wolnego handlu na Targówku, zapraszamy do głosowania już w czerwcu.

Joanna Karczmarczyk.

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.