Klamkowcy szukają okazji, zamknij drzwi

W przedpokoju pozostawiamy zazwyczaj okrycia wierzchnie i buty. Po wejściu do mieszkania niektórzy z nas odkładają również torby, plecaki czy też klucze. A czy pamiętamy o tym, by zamknąć drzwi na zamek? Jeśli do tej pory o tym zapominaliście, to najwyższy czas wprowadzić ten zwyczaj w życie.

W ostatnim czasie mieszkańcy Targówka informują się wzajemnie na grupach społecznościowych o niepokojącym zjawisku, jakim jest łapanie za klamki przez obce, nieznane osoby.

Będąc w domu, pan Krzysztof nagle usłyszał niezidentyfikowany hałas w przedpokoju. Gdy do niego wszedł, zobaczył jedynie uchylone drzwi i poruszone na wieszaku palta. Szybko wyjrzał na klatkę, nikogo na niej nie było, usłyszał jedynie, jak ktoś zbiega po schodach. Pan Krzysztof nie został okradziony, chociaż w kieszeni płaszcza miał portfel, a pod kurtkami domowników znajdował się plecak. Widocznie szybka reakcja na hałas wystraszyła złodzieja. To zdarzenie miało miejsce przy ul. Chodeckiej. Nasz czytelnik rozmawiał o nim również z sąsiadami, którzy potwierdzili, że w godzinach przedpołudniowych, gdy byli w domu, ktoś szarpał za klamki. Żaden z sąsiadów nie miał otwartych drzwi, więc intruz nie wtargnął do środka.

‘’Turmoncka 8 – trzecia klatka dwóch facetów (dobrze ubrani, raczej zadbani, młodzi) chodzili po klatce i szarpali za klamkę. Akurat szłam korytarzem jak usłyszałam coś na klatce, podeszłam do drzwi i zobaczyłam jak klamka rusza się w dół. Wyjrzałam przez wizjer – dwóch panów uciekało na zewnątrz’’ relacjonuje kobieta na jednej z grup.

Podobne zdarzenia odnotowano przy ul. Kondratowicza, Krasiczyńskiej oraz Żuromińskiej. Jedna z osób, która relacjonuje incydent, zgłosiła go na policję. Funkcjonariusz był nieco zaskoczony zgłoszeniem, bowiem do włamania nie doszło, ale zawodowa uprzejmość skłoniła go do wysłania patrolu na miejsce zajścia.

Apelujemy o ostrożność i zabezpieczenie mieszkań. Wystarczy zamknąć drzwi.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Klamkowcy szukają okazji, zamknij drzwi

  • 22 marca 2017 o 12:16
    Permalink

    Bloki mają monitoring. Trzeba zrobić wycieczkę na klatkach z informacja dla mieszkańców by zglaszaly do spółdzielni godzinę i by zabezpieczono zdjęcia z monitoringu. Jak się ich namierzy to powinno odnieść skutek

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.