Klamkowcy szukają okazji, zamknij drzwi

W przedpokoju pozostawiamy zazwyczaj okrycia wierzchnie i buty. Po wejściu do mieszkania niektórzy z nas odkładają również torby, plecaki czy też klucze. A czy pamiętamy o tym, by zamknąć drzwi na zamek? Jeśli do tej pory o tym zapominaliście, to najwyższy czas wprowadzić ten zwyczaj w życie.

W ostatnim czasie mieszkańcy Targówka informują się wzajemnie na grupach społecznościowych o niepokojącym zjawisku, jakim jest łapanie za klamki przez obce, nieznane osoby.

Będąc w domu, pan Krzysztof nagle usłyszał niezidentyfikowany hałas w przedpokoju. Gdy do niego wszedł, zobaczył jedynie uchylone drzwi i poruszone na wieszaku palta. Szybko wyjrzał na klatkę, nikogo na niej nie było, usłyszał jedynie, jak ktoś zbiega po schodach. Pan Krzysztof nie został okradziony, chociaż w kieszeni płaszcza miał portfel, a pod kurtkami domowników znajdował się plecak. Widocznie szybka reakcja na hałas wystraszyła złodzieja. To zdarzenie miało miejsce przy ul. Chodeckiej. Nasz czytelnik rozmawiał o nim również z sąsiadami, którzy potwierdzili, że w godzinach przedpołudniowych, gdy byli w domu, ktoś szarpał za klamki. Żaden z sąsiadów nie miał otwartych drzwi, więc intruz nie wtargnął do środka.

‘’Turmoncka 8 – trzecia klatka dwóch facetów (dobrze ubrani, raczej zadbani, młodzi) chodzili po klatce i szarpali za klamkę. Akurat szłam korytarzem jak usłyszałam coś na klatce, podeszłam do drzwi i zobaczyłam jak klamka rusza się w dół. Wyjrzałam przez wizjer – dwóch panów uciekało na zewnątrz’’ relacjonuje kobieta na jednej z grup.

Podobne zdarzenia odnotowano przy ul. Kondratowicza, Krasiczyńskiej oraz Żuromińskiej. Jedna z osób, która relacjonuje incydent, zgłosiła go na policję. Funkcjonariusz był nieco zaskoczony zgłoszeniem, bowiem do włamania nie doszło, ale zawodowa uprzejmość skłoniła go do wysłania patrolu na miejsce zajścia.

Apelujemy o ostrożność i zabezpieczenie mieszkań. Wystarczy zamknąć drzwi.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Klamkowcy szukają okazji, zamknij drzwi

  • 22 marca 2017 o 12:16
    Permalink

    Bloki mają monitoring. Trzeba zrobić wycieczkę na klatkach z informacja dla mieszkańców by zglaszaly do spółdzielni godzinę i by zabezpieczono zdjęcia z monitoringu. Jak się ich namierzy to powinno odnieść skutek

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.