Wodna mgiełka w ‘’jordanku’’?

Pamiętacie brodzik w VIII Ogrodzie Jordanowskim na Bródnie? Upalne lato, tęsknota za chłodną, orzeźwiającą bryzą i spełnienie marzeń wszystkich dzieci, czyli niewielkie oczko wodne w pobliżu piaskownicy, domku oraz ławek dla odpoczywających rodziców. Jest szansa na to, by ochłoda powróciła w nowoczesnej odsłonie.

W tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym zgłoszony został projekt, który mógłby przynieść ogromną radość wszystkim korzystającym z zielonego placu zabaw przy ul. Suwalskiej 13. Mowa o Wodnej Mgiełce, czyli tzw. zamgławiaczu. To innowacyjne urządzenie składające się z trzech tub różnej wysokości wytwarza wodną mgłę. Z powodzeniem zainstalowane zostało w poznańskim Ogrodzie Jordanowskim nr 2., gdzie cieszy się ogromnym powodzeniem wśród wszystkich odwiedzających plac zabaw.

Propozycja autorki projektu, Małgorzaty Ho-Janeckiej to ciekawy element małej architektury, który jednocześnie spełnia bardzo praktyczną funkcję. Doskonale sprawdza się w czasie upałów, poprawia mikroklimat w miejscach odpoczynku i rekreacji oraz zwiększa atrakcyjność placów zabaw dla najmłodszych dzieci.

Trzeba przyznać, że ‘’jordanek’’ we współczesnej formie jest doskonale wyposażony. W VIII Ogrodzie Jordanowskim mamy świetnie utrzymane boiska do piłki nożnej oraz koszykówki, znajduje się tu Skate Park, siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci z odpowiednio dobraną nawierzchnią zapobiegającą poważnym konsekwencjom upadków. Ogród cieszy oko swoją architekturą zieleni oraz nowoczesną bryłą budynku. Propozycja doposażenia go we współczesny zamgławiacz stanowi doskonałe uzupełnienie dla całego projektu.

Jeśli Wam również przypadł do gustu pomysł Małgorzaty Ho-Janeckiej, macie szansę oddać swój głos na Wodną Mgiełkę już w czerwcu. Serdecznie zapraszamy do głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym.

Joanna Karczmarczyk.

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.