Włącz drzewo

Co mają wspólnego łopata i telefon komórkowy? Z pomocą jednego i drugiego możesz posadzić drzewo. Z nami dowiesz się, jakie to proste.

Ponad tydzień temu uruchomiono aplikację ‘’Milion drzew’’, która jest nowoczesnym narzędziem do planowania nasadzeń. Tylko w zeszłym tygodniu warszawiacy wskazali ponad 1100 miejsc, które chcieliby obsadzić drzewami.

Do najaktywniejszych ‘’sadowników’’ należą do tej pory mieszkańcy Ursynowa, na drugim miejscu znalazła się Wola, a na trzecim Żoliborz. Najmniej zgłoszeń pochodzi z Włoch, Wilanowa i Wesołej.

Jak czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy: – Bardzo się cieszę, że warszawiacy tak chętnie korzystają z aplikacji „Milion drzew”. Przekazane wnioski będą dla nas bardzo pomocne przy planowaniu kolejnych działań. Będziemy chcieli je wykorzystać już podczas jesiennych nasadzeń. Dzięki zgłoszeniom pozyskujemy też wiedzę, gdzie mieszkańcom stolicy najbardziej doskwiera brak drzew i zieleni – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Aplikacja ‘’Milion drzew’’ jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy ją pobrać za pośrednictwem Google Play (na systemy Android), a także z App Store (iOS). Wybieramy się w miejsce planowanego nasadzenia, a w aplikacji wybieramy opcję ‘’zgłoś’’ i składamy wniosek, podając dane kontaktowe.

Jeżeli we wskazanym miejscu możliwe jest wykonanie nasadzenia, zgłoszenie zostanie zaakceptowane, a w aplikacji pojawi się odpowiedni komunikat. Potwierdzenie wysłane zostanie również na adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Zostaniemy również poinformowani w przypadku, gdy drzewo nie będzie mogło zostać posadzone w wybranym przez nas miejscu.

Nasadzenia prowadzone są przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i wykonywane będą zgodnie z „Programem ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017-2020 z perspektywą do 2023 roku”.

Rozejrzyj się, nie musisz mieć łopaty, by posadzić drzewo. Wystarczy telefon.

Joanna Karczmarczyk.

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.