Do kina za 5 złotych?

Herzog, Gandini, Polak. Kino niezależne, tematyka społeczna i obyczajowa. Okazuje się, że można obejrzeć dobry film w kinie już za 5 zł. Wszystko zależy od tego, czy pasuje nam czwartek.

Dom Kultury ‘’Świt’’ przy ulicy Wysockiego przygotował bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich kinomaniaków. W ofercie znajdziemy przegląd kina niezależnego, który wpisuje się w nurt popularyzacji repertuaru offowego. W czwartkowe wieczory od 2 marca do 18 maja zapraszamy Was na projekcje filmowe za 5 zł. Przez prawie trzy miesiące macie okazję zapoznać się z filmami prezentowanymi do tej pory tylko w kinach studyjnych.

Już 6 kwietnia o godz. 19.00 proponujemy wieczór filmowy z Bradym Corbetem. ‘’Dzieciństwo wodza’’ to mocne, współczesne kino. Powstały w 2015 roku film przeniesie Was w czasy tuż po pierwszej wojnie światowej. Co się wydarzy w podparyskiej wsi? Mrożąca krew w żyłach opowieść o początkach faszyzmu to ciekawa propozycja na czwartkowy wieczór.

A 13 kwietnia organizatorzy zapraszają na komedię Paola Viriziego zatytułowaną ‘’Zwariować ze szczęścia’’.  Film zrobił furorę na tegorocznym festiwalu w Cannes, a Veleria Bruni Tedeshi otrzymała za swoją rolę nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. Czy przypadnie Wam do gustu połączenie ‘’Thelmy i Louise’’ z ‘’Lotem nad kukułczym gniazdem’’? Przekonajcie się sami.

Repertuar majowy znajdziecie na stronie http://www.dkswit.com.pl/kino_swit.htm#czwartki. Zawsze o 19.00, zawsze 5 złotych. Serdecznie polecamy czwartki w kinie ‘’Świt’’.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.