Do kina za 5 złotych?

Herzog, Gandini, Polak. Kino niezależne, tematyka społeczna i obyczajowa. Okazuje się, że można obejrzeć dobry film w kinie już za 5 zł. Wszystko zależy od tego, czy pasuje nam czwartek.

Dom Kultury ‘’Świt’’ przy ulicy Wysockiego przygotował bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich kinomaniaków. W ofercie znajdziemy przegląd kina niezależnego, który wpisuje się w nurt popularyzacji repertuaru offowego. W czwartkowe wieczory od 2 marca do 18 maja zapraszamy Was na projekcje filmowe za 5 zł. Przez prawie trzy miesiące macie okazję zapoznać się z filmami prezentowanymi do tej pory tylko w kinach studyjnych.

Już 6 kwietnia o godz. 19.00 proponujemy wieczór filmowy z Bradym Corbetem. ‘’Dzieciństwo wodza’’ to mocne, współczesne kino. Powstały w 2015 roku film przeniesie Was w czasy tuż po pierwszej wojnie światowej. Co się wydarzy w podparyskiej wsi? Mrożąca krew w żyłach opowieść o początkach faszyzmu to ciekawa propozycja na czwartkowy wieczór.

A 13 kwietnia organizatorzy zapraszają na komedię Paola Viriziego zatytułowaną ‘’Zwariować ze szczęścia’’.  Film zrobił furorę na tegorocznym festiwalu w Cannes, a Veleria Bruni Tedeshi otrzymała za swoją rolę nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. Czy przypadnie Wam do gustu połączenie ‘’Thelmy i Louise’’ z ‘’Lotem nad kukułczym gniazdem’’? Przekonajcie się sami.

Repertuar majowy znajdziecie na stronie http://www.dkswit.com.pl/kino_swit.htm#czwartki. Zawsze o 19.00, zawsze 5 złotych. Serdecznie polecamy czwartki w kinie ‘’Świt’’.

Joanna Karczmarczyk.

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.