O stracie przy Utracie

Na Targówku Fabrycznym wycofano dwie linie autobusowe kursujące ulicą Utrata. Decyzja Zarządu Transportu Miejskiego podjęta została w obawie o stan techniczny kursujących tamtędy pojazdów.

W komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego czytamy: „W związku ze złym stanem nawierzchni ulicy Utrata linie 138 (od dn. 1.04.2017r. godz. 16.00) i 338 (od 3.04.2017 r. od początku kursowania) do odwołania zostają wycofane z podjazdów na przystanek UTRATA. Zawiesza się funkcjonowanie przystanków: UTRATA 01 i 02 oraz ZABRANIECKA 04”.

Obawy ZTM są jak najbardziej uzasadnione. Jednopasmowa ulica Utrata prowadząca m.in. do urzędu celnego jest w bardzo złym stanie. Popękana nawierzchnia z ogromnymi ubytkami grozi uszkodzeniem podwozia nie tylko autobusów, ale również przemieszczających się tą drogą samochodów.

Według Wydziału Zarządzania Przewozami fatalny stan nawierzchni był zgłaszany od kilku lat, ale jak się okazuje — bezskutecznie. Podobno za utrzymanie ulicy w dobrej kondycji odpowiedzialny jest Urząd Dzielnica Targówek, a nie Zarząd Dróg Miejskich.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.