Bezpłatne przejazdy dla uczniów! Składamy wnioski do 12 kwietnia!

Warszawscy uczniowie szkół podstawowych będą bezpłatnie korzystać z miejskiej komunikacji już od 1 września 2017 roku. Przypominamy o składaniu wniosków. Wiemy też, kto wygrał konkurs na projekt ‘’Karty Ucznia’’.

Darmowe przejazdy w Warszawie będą zagwarantowane wszystkim uczniom szkół podstawowych oraz dojeżdżającym do stołecznych podstawówek spoza miasta. Bezpłatna komunikacja obejmie także warszawiaków uczących się w innych miejscowościach.  

Wraz z nowym rokiem szkolnym wszyscy wyżej wymienieni będą korzystać z ‘’Karty Ucznia’’, która zastępować ma dotychczasowe ‘’Spersonalizowane karty miejskie’’ oraz bilety.

Nową kartę otrzymają uczniowie, którzy we własnej szkole, nie w ZTM!, złożą Wniosek o Wydanie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej. Jest to ‘’stary druk’’, można to zrobić również na nowym, udostępnionym po uchwale rady. Termin składania wniosków mija 12 kwietnia! Po tym terminie ubieganie o bezpłatne przejazdy będzie możliwe dopiero w roku szkolnym.

Dzieci mieszkające w Warszawie, ale uczące się w szkołach w okolicznych gminach, będą mogły wyrobić ‘’Kartę Ucznia’’ w Punkcie Obsługi Klienta do 19 kwietnia.

Niektórzy uczniowie korzystają ze zniżek wynikających z ‘’Karty Warszawiaka’’, wówczas rodzic lub opiekun powinien napisać odręcznie na wniosku adnotację ‘’e-hologram’’. Jeśli dziecko korzysta z biletu rocznego za 99 zł, należy wystąpić osobiście do ZTM o zwrot „nadpłaty” po 1 września.

Wszystkie karty wydawane są nieodpłatnie, wystarczy do wniosku dołączyć podpisane na odwrocie zdjęcie ucznia. Sugeruje się również wpisanie obok nazwiska numeru pesel dziecka, ze względu na powtarzalność innych danych. Całość warto złożyć w sekretariacie szkoły spięte spinaczem, zapakowane w foliową koszulkę.

Przypominamy o konkursie na projekt nowej karty miejskiej, ogłoszonym w lutym. Pisaliśmy o nim tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/02/22/zaprojektuj-wlasna-karte-miejska/. Znamy już zwycięzców, dzięki którym Karty Ucznia zyskają oryginalne oblicze. Gratulujemy Magdalenie Czartoryskiej-Sziler (zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych) oraz Zuzannie Sypule (zwyciężczyni w kategorii gimnazjów).

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.