Zdewastowany skwer na Zaciszu

Nowoczesny skwer przy ul. Lecha na Zaciszu stał się celem wandali. Nieznani sprawcy zniszczyli miejską fontannę. Ile kosztować będzie usunięcie strat?

Zaciszański skwer mieszczący się u zbiegu ulic Rajmunda i Lecha powstał przy promenadzie spacerowej, a jego wyposażenie kosztowało miasto ponad 600 tys. złotych. Nowoczesny teren zaprojektowany został jako obszar wypoczynku lokalnej społeczności. Stylizowany na grodzisko z IX-X wieku, znajdujące się niegdyś niedaleko, obszar cieszył oko naturalnymi formami architektonicznymi oraz połączeniem tradycji z nowoczesnością. Skwer kojarzony był z ok. 7 m wieżą oraz podświetlaną fontanną.  

W minionym tygodniu współczesny element skweru został zdewastowany. Na fontannę najechano samochodem. Jak podaje Zastępca Burmistrza dzielnicy Targówek Grzegorz Gadecki — Na skwerze przy Lecha zniszczenia wskazują ewidentnie, że ktoś wjechał tam po prostu samochodem i próbował sobie urządzić albo rajd, albo próbował przejechać przez mostek. (…) samochód jest ciężkim urządzeniem, stąd doszło do załamania płyty całej fontanny. Planujemy, żeby postawić tam na stałe słupki. Postaramy się takim rajdom zapobiec na przyszłość poprzez odpowiednie zabezpieczenie. —

Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych, ale według zapewnień Wydziału Inwestycji Dzielnicy Targówek, szkody szybko zostaną usunięte, tak aby dzieci mogły korzystać z atrakcji wodnych.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.