Jak będzie wyglądać Kondratowicza po zmianach?

Na konferencji prasowej, która odbyła się 7 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, przedstawiono projekt zmian ulicy Kondratowicza, które wprowadzone zostaną po zakończeniu budowy II linii metra.

Podczas konferencji, na której obecna była m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, szczegółowo omówione zostały zmiany czekające główną arterię komunikacyjną Targówka.

— Materiałem wyjściowym do tego, co zaprezentowaliśmy dzisiaj były warsztaty (…). Udało nam się skoordynować pracę Tramwajów Warszawskich, udało nam się skoordynować pracę Metra Warszawskiego. W tym roku rozpoczynamy projektowanie ulicy Kondratowicza (…). — informowała na konferencji Renata Kaznowska Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Istotne jest to, jak zapewnia Burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik, że Kondratowicza nie zostanie zwężona, czyli liczba pasów jezdni nie ulegnie zmianie.

Proponowane zmiany zakładają budowę nowych miejsc parkingowych oraz rozbudowę ścieżek rowerowych. Architekci uwzględnili również rozbudowę terenów zielonych. Mieszkańców uspokaja Iwona Wujastyk Przewodnicząca Komisji Infrastruktury i Inwestycji w Warszawie, która twierdzi, że ingerencji architektonicznej w zabudowę parku nikt nie planuje.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.