Ile trzeba czekać na naprawę uszkodzonego chodnika w mieście?

Wykruszenia w jezdni, awarie latarni, a może zajęcia pasa drogowego? To tylko niektóre problemy zgłaszane przez mieszkańców Warszawy za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Przyjrzyjmy się, ile czasu zajmuje naprawa poszczególnych uszkodzeń.

Tylko w marcu do Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) wpłynęło 2320 zgłoszeń od mieszkańców. Jak podaje ZDM, to rekordowy miesiąc w historii 19115.

Najczęstszym powodem kontaktu były wykruszenia w jezdni, na chodnikach oraz drogach dla rowerów (594). Awarie, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowemu, usuwane są w ciągu 24 godzin. Na naprawę mniej pilnych, niestanowiących bezpośredniego zagrożenia, możemy liczyć w czasie od 3 do 9 dni.

Awarie latarni, czyli zepsuty bezpiecznik bądź uszkodzona żarówka naprawiane są z reguły w ciągu doby. W marcu mieszkańcy zgłosili 571 problemów związanych z oświetleniem ulicznym.

Równie dużo zgłoszeń dotyczyło awarii sygnalizacji świetlnej (388). Ten rodzaj uszkodzeń naprawiany jest w ciągu 2-3 dni. W poważniejszych przypadkach konserwatorzy reagują w ciągu 24 godzin.

Poprzez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 zgłaszamy problemy związane z różnego typu uszkodzeniami, dewastacjami, z problemami dróg i komunikacji. Przyjmowane są zgłoszenia dotyczące lokali, zwierząt, zieleni, kanalizacji, porządku, bezpieczeństwa oraz inne.

Awarie możemy zgłaszać przez całą dobę za pośrednictwem aplikacji na smartfony lub pod numerem telefonu 19115 (opłata standardowa wg stawki operatora). Inną formą kontaktu jest portal warszawa19115.pl, adres mailowy kontakt@um.warszawa.pl lub czat warszawa19115.pl/web/portal/chat.

Na stronie warszawa19115.pl dostępne są formularze, dzięki którym sprawnie i szybko zgłosić możemy wszelkie usterki. Wystarczy wpisać adres zdarzenia, opisać je w kilku zdaniach i nacisnąć ikonę ‘’Wyślij’’. Jeśli chcesz być informowany o postępach w czynnościach dotyczących swojego zgłoszenia, możesz podać dane do kontaktu. Natomiast dołączenie zdjęcia ilustrującego problem, może pomóc służbom miejskim w dokładnej interwencji.

Zachęcamy do korzystania z Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Dzięki Waszym zgłoszeniom problemy mieszkańców rozwiązywane są szybko i efektywnie.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Ile trzeba czekać na naprawę uszkodzonego chodnika w mieście?

  • 21 kwietnia 2017 o 09:18
    Permalink

    Korzystam i mogę potwierdzić że w przypadku 70 % zgłoszeń są usuwane awarie w ciągu 2 tygodni. Na jedno zgłoszenie czekam już ponad 2 miesiące, chociaż ktoś zgłosił już ta samą usterkę z pól roku wcześniej:).
    Polecam w opisie dosadniej napisać jakie są zagrożenia w okolicy które można wyeliminować naprawiając usterkę:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.