Hotel robotniczy, drugi szpital czy perła architektury na Bródnie?

Nowe inwestycje zasilają przestrzeń Bródna. Tak było również w przypadku bloku mieszkalnego przy Kondratowicza, zbudowanego vis a vis Szpitala Bródnowskiego. Powstał w miejscu dawnego pawilonu handlowego i od razu zwrócił na siebie uwagę.

Gama zaprojektowana przez JEMS Architektów, zwraca uwagę swoją prostą formą. Biała bryła wyróżnia się na tle pstrokatych bloków nie tylko ascetyczną fasadą, ale również ustawieniem budynku równolegle do ulicy, a nie jak w przypadku starszych domów — prostopadle. Nowy budynek posiada wysokie parterowe kondygnacje, gdzie na powierzchni 4tys. m2 znajdą się lokale usługowo-handlowe.

O opinie na temat Gamy poprosiliśmy mieszkańców Bródna.

„Te okna są brzydkie, bez ładu i składu. Ale blok czysty, biały, może zaraz nie pomażą” mówi starsza pani.

„Nowoczesny, wszędzie tak budują. Na Bródnie się wyróżnia prostotą. Prostota jest modna. Wydaje mi się, że jest najładniejszy na tym osiedlu” twierdzi uczennica gimnazjum.

„Brzydactwo, balkonów nie ma. Przypomina mi hotel dla robotników albo szpital. Wszystko teraz białe robią. Nie w moim guście, że tak powiem” uśmiecha się mieszkaniec Bródna.

„Ciekawy pomysł, ale nie chciałabym mieć okien od ulicy. Głośno, słychać samochody, karetki na sygnale. Bloki stawiane bokiem do ulicy, jak te stare, są chyba bardziej przemyślane. Podwórka mają. Ale ogólnie ok” podsumowuje młoda kobieta.

A jaka jest Wasza opinia o nowym budynku? Zapraszamy do dyskusji o współczesnych inwestycjach mieszkaniowych na Targówku.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.