Otwarto przetarg na przebudowę Łodygowej

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował o otwarciu przetargu na przebudowę ulicy Łodygowej. Do przetargu przystąpiło czterech oferentów.

Znajdująca się na Targówku ulica Łodygowa stanowi istotny transfer między nowymi osiedlami oraz ulicą Radzymińską. Dzięki niej przemieszczamy się do Centrum Warszawy, stanowi ona również dojazd do drogi krajowej nr 8. Jednocześnie ulica ta jest alternatywą dla mieszkańców południowej Warszawy, którzy kierują się np. na Białołękę, ale chcą ominąć ulicę Targową.

Projekt przebudowy ul. Łodygowej zakłada budowę drogi głównej z wyznaczonymi pasami do skrętu oraz poszerzenie jezdni, ograniczenie dostępności do drogi głównej i wybudowanie jezdni serwisowych. Jak czytamy na stronie ZMID: „(…) ulica Łodygowa będzie miała dwie jezdnie, każda o szerokości 7 m. Jezdnie zostaną rozdzielone 2,5 metrowym pasem dzielącym o długości 1230 m. Wybudowane zostaną również drogi serwisowe o długości 1100 m.”

Zmiany w obszarze Łodygowej mają zwiększyć przepustowość na drodze, a tym samym zwiększyć komfort kierowców oraz pozytywnie wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Zgodnie z informacjami ZMID do przetargu przystąpiło czterech oferentów: konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki i Partner-Delta, konsorcjum: Balzola Polska i Balzola Hiszpania oraz firmy Strabag i Budimex. Zaproponowane ceny wahają się w granicach od 36 mln do 51 mln zł, a okres rękojmi od 60 do 84 miesięcy.

Przebudowa ulicy Łodygowej powinna zostać zrealizowana do końca 2019 roku.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.