Jezioro Bardowskiego niczym Laguna Beach?

Skimboarding, wakeboarding czy paintball z łukami? Nowe atrakcje przygotowywane są nad Jeziorem Bardowskiego.

Elsnerów cieszy się jedynym na Targówku jeziorem. Otwarty 1 lipca 2015 roku sztuczny zbiornik wodny przy ul. Bardowskiego miał być atrakcją rekreacyjną warszawiaków. Jednak wypoczynek nad zalewem ograniczył się do wylegiwania na piasku. Brak pomysłu na aktywizację plażowiczów zaowocował współpracą urzędników z prywatną firmą, która przejmie kontrolę nad wydarzeniami nad Jeziorem Bardowskiego.

Okazuje się, że już w maju, jak podaje warszawa.wyborcza.pl, rekreacją na tych terenach zajmie się zwycięska w konkursie Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami (ZGN) firma. WakeFarma, czyli centrum sportowo-rekreacyjne będzie dbało o najwyższą jakość wypoczynku warszawiaków.

– Na jeziorze powstaną dwa oświetlone wyciągi z przeszkodami oraz tor do skimboardu, a na plaży – boiska. Na lądzie odbywać się będą zajęcia z crossfitu, wspinaczki, archery games [połączenie paintballu i łucznictwa], jogi, pilatesu – wylicza Fabian Tuliszka z WakeFarmy.

Zgodnie z zapowiedziami wicedyrektora ZGN-u, uczniowie z Targówka będą mogli korzystać z atrakcji za darmo po okazaniu legitymacji szkolnej np. w ramach ‘’Lata w mieście’’. Trwają również rozmowy dotyczące prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w centrum WakeFarma.

Tereny Jeziora Bardowskiego nadal będą dostępne dla wszystkich, czas pokaże, czy nowe atrakcje zwiększą zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem w mieście.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Jezioro Bardowskiego niczym Laguna Beach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.