Rekordowa liczba skrzatów. Turniej tenisa stołowego na Targówku

Rekordową liczbę najmłodszych uczestników oficjalnych wojewódzkich rozgrywek tenisa stołowego zgromadził rozegrany na warszawskim Targówku w Warszawie turniej w kategorii skrzat – dla tegorocznych dziewięciolatków i młodszych.

Równolegle z zawodami maluchów o medale Drużynowych Mistrzostw Województwa i awanse na mistrzostwa Polski walczyły zespoły kategorii kadet (roczniki 2002 i 2003) z województwa mazowieckiego.

Oficjalne rozgrywki kategorii skrzat w województwie mazowieckim prowadzone są od czterech sezonów. O wzrastającej popularności rozgrywek najmłodszych świadczy fakt, że na Targówku po raz pierwszy pojawił się sponsor rozgrywek kategorii skrzat – Piekarnia Nadarzyn.

Z analizy frekwencji wynika, że jest to w ostatnich latach jedyna nieustannie rozrastająca się liczbowo kategoria wiekowa – komentuje dyrektor biura Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego Rafał Wereszczaka. W kolejnym sezonie trzeba rozważyć zmianę punktacji, która obecnie nie obejmuje miejsc poniżej trzydziestego drugiego. Turnieje te mają być przede wszystkim frajdą dla maluchów, ale wiadomo, że rodzice lubią pasjonować się rywalizacją swoich uciech i liczyć zdobyte przez nie punkty – dodaje dyrektor.

Skrzaty to nieoficjalna kategoria wiekowa, dla której nie rozgrywa się mistrzostw Polski. Najwyższym szczeblem rywalizacji są Indywidualne Mistrzostwa Województwa i te zawody odbędą się już w najbliższą sobotę, znów na Targówku. W ten weekend dziewczynki i chłopcy rywalizowali w trzecim turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw województwa. Pozycje niekwestionowanych liderów potwierdzili, wygrywając zawody Milena Mirecka (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa). Na kolejnych miejscach już się jednak nieco zamieszało. Drugie miejsca zajęli Aleksandra Oskiera i Fabian Sprzączak (oboje Bogoria), trzecie: Katarzyna Rajkowska (SLKS Olimpijczyk Jeżewo) i Juliusz Wagner (UKS Lupus Kabaty Warszawa).

Tymczasem w drużynowych turniejach kategorii kadet (junior młodszy) najlepsze okazały się zespoły UKS Return Piaseczno. Zarówno awanse do Drużynowych Mistrzostw Polski (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), jak i złote medale powędrowały do piaseczyńskich drużyn.  Złoto wśród dziewcząt zdobyły Oliwia Kornacka i Karolina Sadowska, które nie musiały brać udziału w eliminacjach do DMP. Złote medale turnieju chłopców powędrowały do Jakuba Brzezika i Bartłomieja Szołkowskiego, którzy wcześniej wygrali turniej eliminacyjny. Awans do DMP kadetek wywalczyła drużyna Return II w składzie Helena Brzeska, Maja Sadowska.

W rywalizacji kadetów nie zabrakło niespodzianek. Można do nich zaliczyć wyeliminowanie z rywalizacji zespołu Bogorii przez chłopców z MLUKS Nadwiślanin Płock, zwycięstwo w finale mistrzostw Returnu nad faworyzowaną Spójnią, czy przegrana UKS Alfa Gostynin w meczu z Olimpijczykiem Jeżewo o brąz.

O awans do DMP kategorii kadet nie musiały rywalizować zespoły, które z racji wysokich pozycji w rankingach krajowych kategorii zawodniczek/zawodników posiadają prawo do udziały w turnieju mistrzowskim bez konieczności gry w eliminacjach wojewódzkich – kadetki: SCKiS Hals Warszawa (Julia Więckowska, Patrycja Puchalska, Natalia Malczewska) i Returnu oraz kadeci: KSS Andromeda Warszawa (Maciej Kubik, Robert Czernecki) i Spójnia (Łukasz Sokołowski, Piotr Kucharczyk).

W zawodach na Targówku wzięło udział 44 uczestników w kategorii skrzat i 33 uczestników w kategorii kadet z 14 klubów z województwa mazowieckiego: GLKS Nadarzyn, KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, KS Spójnia Warszawa, ŁKS Promnik Łaskarzew, MKS Pogoń Siedlce, MLUKS Nadwiślanin Płock, SKS 40 Warszawa, SLKS Olimpijczyk Jeżewo, UKS Alfa Gostynin, UKS Bielany 273 Warszawa, UKS Lupus Kabaty Warszawa, UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa. UKS Return Piaseczno, UKS Sokół Serock.

Tenisiści stołowi kategorii skrzat i kadet powrócą do hali na Targówku w sobotę 13 maja, by rozegrać indywidualne mistrzostwa województwa. Również 20 maja w tej samej hali będzie można usłyszeć odgłos pingpongowych piłeczek, kiedy zostaną rozegrane mistrzostwa kategorii żak (rocznik 2006 i młodsi).

Komplet wyników jest dostępny na stronie związkowej mzts.pl
turnieje kategorii skrzat: http://mzts.pl/aktualnosci/milena-i-mateusz-zwyciezcami-iii-wtk-kategorii-skrzat
turnieje kategorii kadet:http://mzts.pl/aktualnosci/dwa-zlota-dmw-kategorii-kadet-dla-piaseczna

3 wtk skrzatki - Rekordowa liczba skrzatów. Turniej tenisa stołowego na Targówku - turniej tenisa stołowego, targówek, skrzaty, młodzież, dzieci

3 wtk skrzaci - Rekordowa liczba skrzatów. Turniej tenisa stołowego na Targówku - turniej tenisa stołowego, targówek, skrzaty, młodzież, dzieci

dmw kadeci - Rekordowa liczba skrzatów. Turniej tenisa stołowego na Targówku - turniej tenisa stołowego, targówek, skrzaty, młodzież, dziecidmw kadetki - Rekordowa liczba skrzatów. Turniej tenisa stołowego na Targówku - turniej tenisa stołowego, targówek, skrzaty, młodzież, dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.