Jaki może być maj?

Patrząc na ostatni tydzień, maj może być wietrzny i kapryśny. Jednak my pokażemy Wam, że maj może być również pięknie nostalgiczny, silny, rozśpiewany, jazzowy, artystyczny, eksperymentalny. Przekonajcie się sami.

W tym miesiącu zapraszamy Was do Teatru Rampa przy ul. Kołowej 20, który otworzył swoją eksperymentalną przestrzeń całkiem bezpłatnie, właśnie dla Was. Bogata oferta majowego programu obejmuje interesujące warsztaty, spotkania, spektakle oraz koncerty.

Już dziś o 20.00 zapraszamy na koncert Davida Flya. Niezależny muzyk zabierze Was w nostalgiczną podróż. Ten intrygujący podróżnik wydał trzy lata temu swój debiutancki album zatytułowany The Beginning. Fly, określany mianem trubadura, może Wam zapewnić wiele wzruszeń. Przygotujcie chusteczki na ten muzyczny, piątkowy wieczór.

„Targówek śpiewa” to cykl warsztatów wokalnych dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek 15 maja zapraszamy na drugie już spotkanie (terminy: 11, 15, 22, 29.05). Podczas czterech warsztatów z Anną Sandowicz aktorką i wokalistką będziecie mieli szansę pracować z własnym ciałem i głosem. Rozśpiewajcie się na zdrowie.

Dla fanów jazzowych improwizacji mamy prawdziwą gratkę – Jam Session. Już 20 maja o 19.00 przy Kołowej odbędzie się koncert na pianino, kontrabas i perkusję. Wojtek Jastrzębski, Michał Aftyka oraz Kacper Majewski zabiorą Was w świat muzyki jazzowej i rozrywkowej.

Kinomanów zapraszamy 22 maja na „Otwarte Kino”. O godz. 20.00 rozpocznie się seans wybitnej komedii „Pół żartem, pół serio”. Po projekcji zachęcamy do dyskusji z filozofem i animatorem kultury – Bartoszem Wieczorkiem.

Organizatorzy zadbali również o rozrywkę dla mam. W poniedziałek 22 maja o 10.00 rozpocznie się spotkanie z pedagogami: Anetą Bielską oraz Małgorzatą Kryszyłowicz. Rozmawiać będziemy o potrzebach matek oraz skutecznych technikach relaksacyjnych. Na zajęcia można przybyć z dziećmi.

Pozostając w nurcie kobiecych potrzeb i marzeń, Rampa zaprasza na spektakl pt. „Dom Kobiet”. W czwartek 25 maja o 20.00 będziecie mieli okazję zobaczyć na scenie amatorów z „Pracowni Teatralnej”, którzy pod okiem profesjonalistów przygotowali ekranizację tekstu Zofii Nałkowskiej. Reżyseria: Jolanta Denejko.

W warsztacie „Siła słów” dorośli będą mieli okazję ćwiczyć m.in. zdecydowane wyrażanie się i rozmawianie bez nieporozumień. Zajęcia prowadzi reżyser i pedagog teatralny Jolanta Denejko. Terminy spotkań: 20, 27. 05, godz. 10.00-12.00.

W przestrzeni eksperymentalnej Teatru Rampa znalazło się również miejsce na potańcówkę. Balfolk odbędzie się 27 maja o 17.00 i potrwa do 22.00. Zagrają dla Was: Agregandado oraz Duet Kwietniewski/Tykarska.

Dla kobiet zafascynowanych kobiecą siłą i wspólnotą Rampa przygotowała spotkania z doświadczoną doulą – Małgorzatą Skalską, zatytułowane „Krąg Kobiet”. Podczas zajęć uczestniczki będą mogły odprężyć się i zrelaksować. Brzmi intrygująco, prawda? Na drugie już spotkanie zapraszamy 31 maja o 18.30.

Przypominamy, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Jaki zatem będzie Twój maj?

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.