Już nie zabłądzisz – nowe oznaczenia na Bródnie

Nowe drogowskazy pojawiły się w przejściu podziemnym zlokalizowanym przy ul. Rembielińskiej i Toruńskiej. Nowoczesne oznaczenia są integralną częścią obowiązującego w Warszawie Miejskiego Systemu Informacji (MSI).

W listopadzie 2016 roku ogłoszono drugi już przetarg (pierwszy został unieważniony) na wykonanie i montaż nowych kasetonów informacyjnych, które w całej Warszawie mają się pojawić do 30 czerwca 2017 roku.

Na Bródnie w miniony piątek pracownicy Zarządu Dróg Miejskich zamontowali nowoczesne drogowskazy w przejściu podziemnym przy Rembielińskiej i Toruńskiej. Tablice wskazują drogę na przystanki komunikacji miejskiej, kierunek jazdy oraz określają środki transportu z wykorzystaniem obowiązujących w systemie Zarządu Transportu Miejskiego piktogramów.

Zaprojektowane kasetony mają wysokość 18 cm i długość od 1 do 3 m. Na białym tle znajdują się niebieskie napisy i czytelne piktogramy, wskazujące przykładowo drogę do ważnych obiektów (np. do plaży miejskiej), bankomatu czy windy.

Zgodnie z zapewnieniami Zarządu Dróg Miejskich 290 tys. brutto przeznaczonych na nowe drogowskazy umożliwi oznakowanie 38 przejść podziemnych w całej Warszawie. Do końca czerwca br. zainstalowanych zostanie łącznie 217 tablic informacyjnych.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.