Już nie zabłądzisz – nowe oznaczenia na Bródnie

Nowe drogowskazy pojawiły się w przejściu podziemnym zlokalizowanym przy ul. Rembielińskiej i Toruńskiej. Nowoczesne oznaczenia są integralną częścią obowiązującego w Warszawie Miejskiego Systemu Informacji (MSI).

W listopadzie 2016 roku ogłoszono drugi już przetarg (pierwszy został unieważniony) na wykonanie i montaż nowych kasetonów informacyjnych, które w całej Warszawie mają się pojawić do 30 czerwca 2017 roku.

Na Bródnie w miniony piątek pracownicy Zarządu Dróg Miejskich zamontowali nowoczesne drogowskazy w przejściu podziemnym przy Rembielińskiej i Toruńskiej. Tablice wskazują drogę na przystanki komunikacji miejskiej, kierunek jazdy oraz określają środki transportu z wykorzystaniem obowiązujących w systemie Zarządu Transportu Miejskiego piktogramów.

Zaprojektowane kasetony mają wysokość 18 cm i długość od 1 do 3 m. Na białym tle znajdują się niebieskie napisy i czytelne piktogramy, wskazujące przykładowo drogę do ważnych obiektów (np. do plaży miejskiej), bankomatu czy windy.

Zgodnie z zapewnieniami Zarządu Dróg Miejskich 290 tys. brutto przeznaczonych na nowe drogowskazy umożliwi oznakowanie 38 przejść podziemnych w całej Warszawie. Do końca czerwca br. zainstalowanych zostanie łącznie 217 tablic informacyjnych.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.