Co robi ZOO na Agrykoli? I gdzie się podział pingwin?

W sobotę zwierzęta w Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego wyjdą na miasto. Spotkać je będzie można w nietypowych miejscach. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

Już jutro, 20 maja, w stolicy czeka nas wyjątkowa impreza z udziałem warszawskiego ZOO. W Parku Agrykola odbędą się obchody Warszawskiego Dnia Zwierząt, czyli święta zwierząt i ich miłośników. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby być tam z nami.

Ideą wydarzenia jest, jak informuje nas Warszawski Ogród Zoologiczny „(…) promocja pozytywnych postaw wobec zwierząt domowych i wolnożyjących poprzez edukację oraz zabawę.” Jeśli zatem w atmosferze zabawy i wypoczynku, chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę na temat świadomego posiadania zwierząt czy odpowiedzialnej adopcji, to koniecznie przybądźcie do Parku Agrykola.

Ciekawym punktem edukacyjnym będzie część poświęcona zwierzętom egzotycznym, które coraz częściej stają się domowymi pupilami.

A wieczorem zapraszamy Was do Teatru Guliwer, w którym w ramach Nocy Muzeów rozgości się warszawskie ZOO. Na deskach teatru wystąpi podopieczny ogrodu, zaadoptowany przez teatr, pingwin Edmund. Sztuka nosi tytuł „Obcy w lesie”. Po spektaklu będzie można zwiedzić zaplecze teatru, zamienione specjalnie na tę noc w dzikie ZOO.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.