Pomimo niechęci mieszkańców nadal chcą rozbudowywać Spalarnię Śmieci!

Wiedza na temat rozbudowy tej instalacji jest znikoma wśród mieszkańców Targówka, mimo przeznaczenia milionów złotych na kampanię informacyjną.

O tej inwestycji niewiele się mówi, a będzie ona maiała bardzo duży wpływ na życie mieszkańców dzielnicy. Dnia 22 maja 2017 pomimo protestów mieszkańców została rozpoczęta procedura przetargowa budowy Spalarni Śmieci.  Sprzeciwiali się temu zarówno mieszkańcy, Rada Osiedla Zacisze jak i inne organizacje pozarządowe. Mimo to kolejne etapy projektu są nadal realizowane.

Mieszkańcy obawiają się negatywnego wpływu spalarni na ich życie i zdrowie. Trudno się im dziwić. Targówek, jak wskazują badania,  ma zanieczyszczone powietrze,  a spalarnia może tę sytuację tylko pogorszyć. Do tego dochodzi cykliczny brak informacji o produkowanych zanieczyszczniach z obiektu.  Tablica z tymi informacjami jest systematycznie nieczynna – skarżą się mieszkańcy.

Rozbudowa tego obiektu jest połączona z wygaszaniem składowiska odpadów w Radiowie. To spowoduje, że Targówek ze swoją Spalarnią Śmieci będzie obsługiwał  całą aglomerację warszawską. Jak się ocenia,  ma to zwiększyć znacząco natężenie ruchu na i tak zatłoczonych ulicach Dzielnicy.

Próba zrobienia skutecznej kampanii informacyjnej o rozbudowie Spalarni Śmieci, poprzez projekt do Budżetu Partycypacyjnego, nie udała się.  Projekt został odrzucony przez urzędników za rzekome  „dublowanie” zadań. Pozostało nam tylko czerpać z kampanii informacyjnej Eko Impuls. Co ciekawe,  po wpisaniu hasła: Eko Impuls w wyszukiwarkę, wyświetla się nam strona firmy zakładającej panele słoneczne. Jak stwierdził jeden z członków Rady Społecznej ds. modernizacji i rozbudowy ZUSOK (Spalarni) jest to bardzo mylące dla mieszkańców.

 

Przetarg Spalarnia Śmieci - Pomimo niechęci mieszkańców nadal chcą rozbudowywać Spalarnię Śmieci! -

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.