Fontanny znów nas zauroczą

Od dłuższego czasu fontanny w Parku Bródnowskim świecą zaniedbanym, suchym dnem. Pływające kaczki i promienie słońca odbijające się w tafli wody to tylko wspomnienie mieszkańców Targówka.

Okazuje się, że puste niecki basenowe na terenie parku doczekają się remontu. Urząd Dzielnicy poinformował, że pod koniec maja rozpoczną się prace remontowe, polegające na zamontowaniu w basenach specjalnych aeratorów. Zadaniem czterech urządzeń będzie napowietrzenie wody, a tym samym ograniczenie rozrostu glonów, które stanowiły do tej pory problem miejskich basenów.

W kwestii braku możliwości przeprowadzenia remontu wcześniej wypowiedział się Grzegorz Gadecki Zastępca Burmistrza dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – (…) Niestety nie było można zrobić tego wcześniej, dlatego że pieniądze na ten cel otrzymaliśmy na sesji marcowej (22 marca) i przez te ostatnich kilka tygodni przygotowywaliśmy cały proces inwestycyjny i wyłoniliśmy wykonawcę. –

Zgodnie z zapowiedziami urzędników mieszkańcy Targówka ponownie będą mogli cieszyć się działającymi prawidłowo fontannami od połowy lipca br. Koszt inwestycji wyniesie ok. 150 tys. złotych.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Fontanny znów nas zauroczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.