Koncert Vavamuffin, Turniej Rycerski i „Mieszczanie z Bródna”, czyli dzieje się w Parku Bródnowskim

Park Bródnowski to miejsce wypoczynku wielu mieszkańców Targówka. Rozległe tereny z ciekawą architekturą zieleni, intrygującymi rzeźbami oraz zadbanymi placami zabaw przyciągają codziennie rodziny z dziećmi, seniorów, młodzież oraz właścicieli czworonogów ze swoimi pupilami.

Powstały w otoczeniu ulic: Kondratowicza, Chodeckiej, Wyszogrodzkiej oraz przedłużenia Łabiszyńskiej park jest nie tylko miejscem wypoczynku, ale również punktem spotkań towarzyskich, wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz edukacyjno-oświatowych. Stanowi doskonałą przestrzeń do działań na rzecz sztuki oraz rozrywki.

W powstałym w 1976 roku rozległym zieleńcu miejskim, oprócz trzech akwenów, o remoncie których pisaliśmy, znajdują się rzeźby. Wyjątkowe, niepowtarzalne instalacje artystyczne stanowią zbiór należący do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Tylko dziś o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną powiększyć kolekcję rzeźb w parku o przybycie do tegoż, w okolice przystanku „Gofrowo”, na spotkanie dotyczące wyboru lokalizacji dla nowego projektu artystycznego zatytułowanego „Mieszczanie z Bródna”.

A już 27 maja czujcie się zaproszeni do parku przez Zastępcę Burmistrza naszej dzielnicy, Pawła Michalca.  W najbliższą sobotę o godzinie 15.00 rozpocznie się III Festiwal Muzyki Etnicznej „Korzenie Europy”, a wieczorem rozbrzmiewać będzie reggae w wykonaniu, doskonałego w swoim gatunku, zespołu Vavamuffin.

W niedzielę 28 maja Park Bródnowski opanowany zostanie przez rycerzy. Odbywający się corocznie Turniej Rycerski zachęca młodzież i dzieci do zapoznania się ze sztuką oraz obyczajami rycerskimi. Będzie głośno, honorowo i walecznie.

Serdecznie zapraszamy.

Joanna Karczmarczyk

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.