Koncert Vavamuffin, Turniej Rycerski i „Mieszczanie z Bródna”, czyli dzieje się w Parku Bródnowskim

Park Bródnowski to miejsce wypoczynku wielu mieszkańców Targówka. Rozległe tereny z ciekawą architekturą zieleni, intrygującymi rzeźbami oraz zadbanymi placami zabaw przyciągają codziennie rodziny z dziećmi, seniorów, młodzież oraz właścicieli czworonogów ze swoimi pupilami.

Powstały w otoczeniu ulic: Kondratowicza, Chodeckiej, Wyszogrodzkiej oraz przedłużenia Łabiszyńskiej park jest nie tylko miejscem wypoczynku, ale również punktem spotkań towarzyskich, wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz edukacyjno-oświatowych. Stanowi doskonałą przestrzeń do działań na rzecz sztuki oraz rozrywki.

W powstałym w 1976 roku rozległym zieleńcu miejskim, oprócz trzech akwenów, o remoncie których pisaliśmy, znajdują się rzeźby. Wyjątkowe, niepowtarzalne instalacje artystyczne stanowią zbiór należący do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Tylko dziś o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną powiększyć kolekcję rzeźb w parku o przybycie do tegoż, w okolice przystanku „Gofrowo”, na spotkanie dotyczące wyboru lokalizacji dla nowego projektu artystycznego zatytułowanego „Mieszczanie z Bródna”.

A już 27 maja czujcie się zaproszeni do parku przez Zastępcę Burmistrza naszej dzielnicy, Pawła Michalca.  W najbliższą sobotę o godzinie 15.00 rozpocznie się III Festiwal Muzyki Etnicznej „Korzenie Europy”, a wieczorem rozbrzmiewać będzie reggae w wykonaniu, doskonałego w swoim gatunku, zespołu Vavamuffin.

W niedzielę 28 maja Park Bródnowski opanowany zostanie przez rycerzy. Odbywający się corocznie Turniej Rycerski zachęca młodzież i dzieci do zapoznania się ze sztuką oraz obyczajami rycerskimi. Będzie głośno, honorowo i walecznie.

Serdecznie zapraszamy.

Joanna Karczmarczyk

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.