Nowa organizacja ruchu na Kondratowicza

Koniec z niebezpiecznym lewoskrętem. Od minionego weekendu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu.

O pracach modernizacyjnych na Kondratowicza pisaliśmy tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/04/20/mniej-wypadkow-na-kondratowicza/ oraz tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/05/22/zawrotka-na-kondratowicza-gotowa/.

Dziś możemy napisać, że na skrzyżowaniu obowiązuje zakaz skrętu w lewo z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską. Teraz kierowcy jadący przykładowo od Galerii Renova ulicą Rembielińską, by zawrócić, muszą skręcić na skrzyżowaniu w prawo, w Kondratowicza, na nową zawrotkę i dopiero wjechać w Bazyliańską.

Okazuje się, że pierwsze dni nowej organizacji ruchu nie są najłatwiejsze dla kierowców. Nadal zdarzają się przypadki lewoskrętów, które w tej sytuacji stanowią zagrożenie dla uczestników ruchu. Apelujemy o zaniechanie jazdy „na pamięć” i zwrócenie uwagi na nowe znaki drogowe.

Czy będzie bezpieczniej? Czas pokaże.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.