Nowa organizacja ruchu na Kondratowicza

Koniec z niebezpiecznym lewoskrętem. Od minionego weekendu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu.

O pracach modernizacyjnych na Kondratowicza pisaliśmy tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/04/20/mniej-wypadkow-na-kondratowicza/ oraz tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/05/22/zawrotka-na-kondratowicza-gotowa/.

Dziś możemy napisać, że na skrzyżowaniu obowiązuje zakaz skrętu w lewo z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską. Teraz kierowcy jadący przykładowo od Galerii Renova ulicą Rembielińską, by zawrócić, muszą skręcić na skrzyżowaniu w prawo, w Kondratowicza, na nową zawrotkę i dopiero wjechać w Bazyliańską.

Okazuje się, że pierwsze dni nowej organizacji ruchu nie są najłatwiejsze dla kierowców. Nadal zdarzają się przypadki lewoskrętów, które w tej sytuacji stanowią zagrożenie dla uczestników ruchu. Apelujemy o zaniechanie jazdy „na pamięć” i zwrócenie uwagi na nowe znaki drogowe.

Czy będzie bezpieczniej? Czas pokaże.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.