Dzień Dziecka na Targówku

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Z myślą o najmłodszych w niemal każdej dzielnicy Warszawy odbędą się festyny, pikniki i wydarzenia sportowe. Ciekawe oferty przygotowały również dzielnicowe ośrodki sportu i rekreacji. My przyjrzymy się atrakcjom przygotowanym z tej okazji na Targówku.

Już 3 czerwca odbędą się XXIII IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ. Na stadionie OSiR Targówek przy ul Łabiszyńskiej 20 już po raz kolejny świętować będziemy na sportowo. Co roku na to wydarzenie przybywa około 300 młodych osób, które pomimo niepełnosprawności walczą o tytuł mistrza.

Również 3 czerwca w Parku Bródnowskim w Warszawie w godz. 10.00-20.00 odbędzie się finał 9. edycji akcji „Motoserce – krew darem życia!”. Ta cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi zwraca uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Podczas Motoserca prowadzone są szkolenia z bezpiecznej jazdy na drogach oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Jak czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek: „(…) Motoserce organizowane jest corocznie w blisko 90 miastach Polski oraz za granicą (Bruksela). W tym roku do udziału zgłosiło się 65 miast.” Dzięki organizacji imprezy na taką skalę, wzrasta szansa na zebranie wielu litrów tak cennej i potrzebnej krwi. Podczas ośmiu edycji akcji Motoserce udało się zebrać łącznie ponad 25 000 litrów krwi!

Tegoroczne Motoserce zaprosiło do udziału Brathanki oraz zespół Czarno-Czarni. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dużych i małych. Począwszy od motocyklowej parady, poprzez liczne występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego (w tym motocyklowych ratowników medycznych), pokazy straży pożarnej, pokazy edukacyjne bezpiecznej jazdy, znakowanie przez Policję rowerów, wystawy i prezentacje motocykli (w tym jazdy próbne), pokazy ekwilibrystyki motocyklowej i pokaz akrobacji rowerowych.

Honorowi Dawcy Krwi wezmą udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest skuter. Nie musimy Was przekonywać, że warto pomagać. Jak podkreśla Burmistrz Dzielnicy m.st. Warszawy: „Pamiętaj! Twoja krew ratuje życie!”.

A w niedzielę 4 czerwca zapraszamy na 9. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”, o którym pisaliśmy w innym artykuleŚwiętujcie z nami Dzień Dziecka na Targówku.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.