Atrakcje Parku Bródnowskiego, czyli jak dogodzić wszystkim

Park Bródnowski to atrakcyjny teren wypoczynkowo-rekreacyjny na Bródnie. Zielony, zadbany, pomysłowo zaprojektowany. Znajdą w nim miejsce dla siebie zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Targówka.

Okazuje się, że urzędnicy nie spoczywają na laurach i starają się zadowolić wszystkich, którym bliski jest park przy Kondratowicza. To właśnie w nim znalazło się miejsce na Park Rzeźby, czyli kolekcję artystycznych instalacji, form przestrzennych należących do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Znajdują się w nim również fontanny, o których remoncie pisaliśmy tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/05/24/fontanny-znow-nas-zaurocza/.  

W parku mieszczą się wygodne i nowoczesne boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. Najmłodsi mogą korzystać z ogrodzonego palcu zabaw, zlokalizowanego w części zieleńca bliżej ul. Rembielińskiej, starsze dzieci mają do dyspozycji nowoczesny plac zabaw w pobliżu fontann.  Na tyłach drugiego znajduje się również kort tenisowy. I to on, zgodnie z zapowiedziami urzędników, może przeobrazić się w sensoryczny plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. O założeniach tego projektu pisaliśmy tu: https://mieszkaniectargowka.pl/index.php/2017/02/21/pierwszy-integracyjny-plac-zabaw-na-brodnie/.

Okazuje się, że do rady dzielnicy Targówek wpłynęła petycja z prośbą o cofnięcie decyzji likwidacji kortów. Istniejący od końca lat osiemdziesiątych obiekt budzi kontrowersje. Do urzędu docierały informacje, z których wynikało, ze dostęp do kortów jest ograniczony, a tym samym jedynie wąska grupa ludzi może z nich swobodnie korzystać. Tenisiści z Bródna nie zgadzają się z pomówieniami. Twierdzą, że obiekt powstał i funkcjonował dzięki inicjatywie i pracy wynikającej z tenisowej pasji wielu osób. Wizja zamknięcia jedynego miejsca na Bródnie, gdzie można było pograć w tenisa jest dla nich krzywdząca i niesprawiedliwa.

W urzędzie dzielnicy sprawa zamknięcia kortów wydaje się być przesądzona. Rzecznik władz Targówka, Rafał Lasota powołuje się na głosy mieszkańców, którzy wyżej oceniają przydatność kolejnego placu zabaw niż istnienie kortu tenisowego, służącego wybranej, wąskiej grupie mieszkańców.

Jak oceniacie decyzję o zamknięciu jedynego na Bródnie kortu tenisowego? Czy w dzielnicy potrzebny jest integracyjny plac zabaw? A co myślicie o konieczności wyremontowania ogrodzonego na terenie parku placu zabaw dla najmłodszych dzieci?

Podzielcie się z nami swoją opinią.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.