System Informacji Pasażerskiej wychodzi naprzeciw podróżnym

Współcześnie pasażerom korzystającym z transportu miejskiego nie wystarcza klasyczna forma informowania o przyjazdach i odjazdach autobusów, tramwajów czy pociągów. Dziś niewielki, papierowy rozkład jazdy zastępowany jest elektroniczną tablicą informacyjną.

Nowy System Informacji Pasażerskiej (SIP) to nowoczesne tablice umieszczone na przystankach, na których pojawiają się aktualizowane zgodnie z wszelkimi opóźnieniami bądź innymi zmianami przyjazdy środków transportu.

Tramwaje Warszawskie, które aktywnie rozbudowują SIP, wprowadziły dodatkową funkcjonalność. Dotyczy ona możliwości sprawdzenie informacji o odjazdach tramwajów w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Wdrożona platforma umożliwia pasażerom sprawdzenie przez Internet rzeczywistego odjazdu tramwaju z każdego przystanku w Warszawie. Wystarczy ściągnąć dowolną aplikację do skanowania kodów QR, zeskanować kod QR umieszczony przy rozkładach jazdy na przystanku i sprawdzić na wirtualnej tablicy SIP czas odjazdu wskazanego tramwaju. Pasażerowie nieposiadający aplikacji mogą sprawdzić odjazdy w urządzeniu mobilnym za pośrednictwem strony www.tw.waw.pl/sip.

Jak podają Tramwaje Warszawskie, SIP działa w oparciu o system informatyczny, w którym firma GMV opracowała specjalny algorytm szacujący czas odjazdu na podstawie pozycji GPS pojazdu, jego prędkości, rozkładu jazdy oraz bieżących wydarzeń na trasie.

Czy nowoczesne rozwiązania poprawiły komfort Waszych podróży? Czy korzystacie już z Systemu Informacji Pasażerskiej w swoich telefonach? Zachęcamy do wypróbowania udogodnień, które proponuje nam SIP.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.