Bródno bez tramwajów na wakacje? Jeszcze rzadsze autobusy na Radzymińskiej?

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował informacje dotyczące zmian w wakacyjnym rozkładzie jazdy. Wakacyjne prognozy kursowania tramwajów i autobusów nie napawają optymizmem mieszkańców Targówka. Zawieszone zostają m.in. linie tramwajowe, które umożliwiały dotychczas bezpośredni dojazd z Bródna do Centrum. Z jakimi jeszcze zmianami musimy się liczyć od przyszłego weekendu?

Zmiany w rozkładach ruszają od soboty 24 czerwca w kursowaniu autobusów oraz od niedzieli 25 czerwca w kursowaniu tramwajów i potrwają do 31 sierpnia br.

Na Bródnie zawieszona zostaje linia tramwajowa 4 oraz 25, rzadziej kursować będzie linia 1 i 3. Wspomnianą trójką dojedziemy jedynie do ZOO. Pojawi się linia 28, która dowiezie nas przez Dworzec Gdański na Bemowo do ul. Górczewskiej.

Zawieszone zostają również wybrane linie autobusowe. W wakacje nie pojedziemy autobusem 256 oraz 412. Dodatkowo ograniczone zostanie kursowanie linii: 112, 120, 140, 176, 212, 262, 338, 340, 512, 527 i 738, a 214 pojawiać się będzie jedynie w dni powszednie.

Ograniczenie częstotliwości wybranych linii autobusowych i tramwajowych lub ich całkowite zawieszenie ZTM tłumaczy rozpoczęciem okresu wakacyjnego oraz rzekomym zmniejszeniem popytu na wyżej wymienione.

Czy faktycznie okres wakacji to dobry moment na takie posunięcia? Podzielcie się z nami swoją opinią.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.