Bródno bez tramwajów na wakacje? Jeszcze rzadsze autobusy na Radzymińskiej?

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował informacje dotyczące zmian w wakacyjnym rozkładzie jazdy. Wakacyjne prognozy kursowania tramwajów i autobusów nie napawają optymizmem mieszkańców Targówka. Zawieszone zostają m.in. linie tramwajowe, które umożliwiały dotychczas bezpośredni dojazd z Bródna do Centrum. Z jakimi jeszcze zmianami musimy się liczyć od przyszłego weekendu?

Zmiany w rozkładach ruszają od soboty 24 czerwca w kursowaniu autobusów oraz od niedzieli 25 czerwca w kursowaniu tramwajów i potrwają do 31 sierpnia br.

Na Bródnie zawieszona zostaje linia tramwajowa 4 oraz 25, rzadziej kursować będzie linia 1 i 3. Wspomnianą trójką dojedziemy jedynie do ZOO. Pojawi się linia 28, która dowiezie nas przez Dworzec Gdański na Bemowo do ul. Górczewskiej.

Zawieszone zostają również wybrane linie autobusowe. W wakacje nie pojedziemy autobusem 256 oraz 412. Dodatkowo ograniczone zostanie kursowanie linii: 112, 120, 140, 176, 212, 262, 338, 340, 512, 527 i 738, a 214 pojawiać się będzie jedynie w dni powszednie.

Ograniczenie częstotliwości wybranych linii autobusowych i tramwajowych lub ich całkowite zawieszenie ZTM tłumaczy rozpoczęciem okresu wakacyjnego oraz rzekomym zmniejszeniem popytu na wyżej wymienione.

Czy faktycznie okres wakacji to dobry moment na takie posunięcia? Podzielcie się z nami swoją opinią.

Joanna Karczmarczyk

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.