Czy są wśród nas rycerze? Będziemy ich szukać na Pikniku Średniowiecznym

Czy wiecie, na czym polegała gra w piłkę w czasach średniowiecza? A może chcielibyście poczuć klimat średniowiecza podczas turnieju łuczniczego? Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądało Grodzisko z X wieku, zapraszamy Was na Piknik Średniowieczny do Lasu Bródnowskiego.

Już w najbliższy weekend na terenie dawnego grodziska w Lesie Bródnowskim odbędzie się Piknik Średniowieczny. Do udziału w nim zachęcają Przewodniczący rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Krzysztof Miszewski oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Sławomir Antonik.

Pierwszego dnia pikniku, w sobotę 24 czerwca przybądźcie do lasu o godzinie 13.00 na uroczyste otwarcie, podczas którego przedstawione zostaną drużyny oraz rzemieślnicy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla gości. Poczujecie klimat średniowiecza dzięki efektownym pokazom walki, grom i zabawom w iście rycerskim duchu. O godzinie 16.00 zapraszamy do konkursu zatytułowanego „Bieg wojownika”, a o 20.30 nie może Was zabraknąć na ognisku z kiełbaskami.

Niedziela to dalszy dzień atrakcji w duchu rycerskiej zabawy. Drugi dzień imprezy rozpoczynamy wcześniej. O godzinie 10.00 przybądźcie na pokaz walk. W samo południe będziecie mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki dawnej, a o 13.00 poznacie tajniki średniowiecznej gry w piłkę. Niedzielna zabaw potrwa do godziny 18.00.

Szczegółowy harmonogram pikniku dostępny jest na stronie: http://www.targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=4254.

Przybywajcie tłumnie, całymi rodzinami, z dziećmi i przyjaciółmi. Będziecie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat średniowiecza, wziąć udział w grze terenowej „Kupcy średniowieczni” oraz zobaczyć makietę Grodziska z X wieku.

Serdecznie zapraszamy, podejmijcie rękawicę i sprawdźcie swoje umiejętności rycerskie.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.