Czy są wśród nas rycerze? Będziemy ich szukać na Pikniku Średniowiecznym

Czy wiecie, na czym polegała gra w piłkę w czasach średniowiecza? A może chcielibyście poczuć klimat średniowiecza podczas turnieju łuczniczego? Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądało Grodzisko z X wieku, zapraszamy Was na Piknik Średniowieczny do Lasu Bródnowskiego.

Już w najbliższy weekend na terenie dawnego grodziska w Lesie Bródnowskim odbędzie się Piknik Średniowieczny. Do udziału w nim zachęcają Przewodniczący rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Krzysztof Miszewski oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Sławomir Antonik.

Pierwszego dnia pikniku, w sobotę 24 czerwca przybądźcie do lasu o godzinie 13.00 na uroczyste otwarcie, podczas którego przedstawione zostaną drużyny oraz rzemieślnicy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla gości. Poczujecie klimat średniowiecza dzięki efektownym pokazom walki, grom i zabawom w iście rycerskim duchu. O godzinie 16.00 zapraszamy do konkursu zatytułowanego „Bieg wojownika”, a o 20.30 nie może Was zabraknąć na ognisku z kiełbaskami.

Niedziela to dalszy dzień atrakcji w duchu rycerskiej zabawy. Drugi dzień imprezy rozpoczynamy wcześniej. O godzinie 10.00 przybądźcie na pokaz walk. W samo południe będziecie mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki dawnej, a o 13.00 poznacie tajniki średniowiecznej gry w piłkę. Niedzielna zabaw potrwa do godziny 18.00.

Szczegółowy harmonogram pikniku dostępny jest na stronie: http://www.targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=4254.

Przybywajcie tłumnie, całymi rodzinami, z dziećmi i przyjaciółmi. Będziecie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat średniowiecza, wziąć udział w grze terenowej „Kupcy średniowieczni” oraz zobaczyć makietę Grodziska z X wieku.

Serdecznie zapraszamy, podejmijcie rękawicę i sprawdźcie swoje umiejętności rycerskie.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.