Frezowanie Krasnobrodzkiej. Autobusy czekają objazdy

W najbliższy weekend nie będzie funkcjonować pętla Bródno-Podgrodzie. Aż siedem linii autobusowych pojedzie objazdami. Utrudnienia związane są z zaplanowanym remontem ul. Krasnobrodzkiej. 

Informujemy, że ulica Krasnobrodzka doczeka się remontu nawierzchni jezdni. Już w najbliższy piątek,  od godziny 22.00 do poniedziałku do godziny 4.00 przeprowadzone zostanie frezowanie odcinka Krasnobrodzkiej od Trasy Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Chodecką.

Od kilku tygodni trwają prace remontowe na ww. ulicy. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich (ZDM): „(…) Wymienialiśmy krawężniki, rozpoczęło się też wprowadzanie zmian w organizacji ruchu. Na przejściach dla pieszych pojawią się nowe azyle (łącznie 5, w tym trzy na skrzyżowaniu z ulicą Chodecką). Wybudujemy też nowe, wygodne zatoki postojowe, w których pojawi się kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Po zakończeniu prac otworzona zostanie zieleń.”

Remont nawierzchni wymaga wyłączenia ulicy Krasnobrodzkiej z ruchu samochodowego. Zamknięte dla użytkowników będzie również skrzyżowanie z ulicą Chodecką. Ulica Turmoncka straci na czas remontu połączenie z Krasnobrodzką.

W związku z pracami przygotowano objazdy. Poprowadzone zostaną ulicą Łojewską lub Kondratowicza. Utrzymany zostanie dojazd do stacji paliw Circle K (dawna Statoil) i bocznej jezdni od strony Trasy Toruńskiej.

Z utrudnieniami muszą się liczyć również piesi. Przejścia dla nich zamykane będą naprzemiennie.

Na czas frezowania wyłączona z ruchu zostanie pętla Bródno-Podgrodzie. Aż siedem linii autobusowych (114, 118, 169, 227, 345, 409 i 500) pojedzie objazdami przez Łojewską, Chodecką oraz Kondratowicza.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.