Frezowanie Krasnobrodzkiej. Autobusy czekają objazdy

W najbliższy weekend nie będzie funkcjonować pętla Bródno-Podgrodzie. Aż siedem linii autobusowych pojedzie objazdami. Utrudnienia związane są z zaplanowanym remontem ul. Krasnobrodzkiej. 

Informujemy, że ulica Krasnobrodzka doczeka się remontu nawierzchni jezdni. Już w najbliższy piątek,  od godziny 22.00 do poniedziałku do godziny 4.00 przeprowadzone zostanie frezowanie odcinka Krasnobrodzkiej od Trasy Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Chodecką.

Od kilku tygodni trwają prace remontowe na ww. ulicy. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich (ZDM): „(…) Wymienialiśmy krawężniki, rozpoczęło się też wprowadzanie zmian w organizacji ruchu. Na przejściach dla pieszych pojawią się nowe azyle (łącznie 5, w tym trzy na skrzyżowaniu z ulicą Chodecką). Wybudujemy też nowe, wygodne zatoki postojowe, w których pojawi się kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Po zakończeniu prac otworzona zostanie zieleń.”

Remont nawierzchni wymaga wyłączenia ulicy Krasnobrodzkiej z ruchu samochodowego. Zamknięte dla użytkowników będzie również skrzyżowanie z ulicą Chodecką. Ulica Turmoncka straci na czas remontu połączenie z Krasnobrodzką.

W związku z pracami przygotowano objazdy. Poprowadzone zostaną ulicą Łojewską lub Kondratowicza. Utrzymany zostanie dojazd do stacji paliw Circle K (dawna Statoil) i bocznej jezdni od strony Trasy Toruńskiej.

Z utrudnieniami muszą się liczyć również piesi. Przejścia dla nich zamykane będą naprzemiennie.

Na czas frezowania wyłączona z ruchu zostanie pętla Bródno-Podgrodzie. Aż siedem linii autobusowych (114, 118, 169, 227, 345, 409 i 500) pojedzie objazdami przez Łojewską, Chodecką oraz Kondratowicza.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.