Kino plenerowe na Targówku, czyli Filmowa Stolica Lata 2017

Już wiemy, gdzie stanie kino plenerowe na Targówku oraz w innych dzielnicach Warszawy. Filmowa Stolica Lata 2017 rozpocznie się 27 czerwca. Sprawdźcie, gdzie obejrzycie ulubione filmy na świeżym powietrzu.

Rozpoczynamy filmowy maraton. Poniżej przedstawiamy jedynie niektóre propozycje.

27 czerwca br.

W pierwszy dzień Filmowej Stolicy, czyli 27 czerwca, zapraszamy Was do Amfiteatru Bemowo. O godz. 21.00 rozpoczynamy filmowe lato z filmem „Nietykalni” (reż. O. Nakache, E. Toledano).

Tego samego dnia o godz. 21.45 odbędzie się uroczysta inauguracja Filmowej Stolicy Lata 2017 oraz cyklu Kino Warszaviv na Polu Mokotowskim. Z okazji 25-lecia partnerstwa miast Warszawy i Tel Awiwu obejrzymy „Noc dwojga” (reż. R. Werner).

28 czerwca br.

W środę 28 czerwca  o godz. 21.30 zapraszamy do kina samochodowego na Tor Wyścigów Konnych Służewiec na świetny film w reżyserii Clinta Eastwooda pt. „Gran Torino”. Tego samego dnia mieszkańcy Royal Wilanów zapraszają do siebie niezmotoryzowanych na projekcję o 21.30. Pod chmurką będzie można zobaczyć „Pokój” (reż. Lenny Abrahamson).

29 czerwca br.

W czwartek 29 czerwca mamy do wyboru trzy lokalizacje na seans filmowy. W ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej obejrzymy o 21.00 „Chciwość” (reż. J.C. Chandor). W Wawrze zapraszamy do kina samochodowego na parking pod Urzędem Dzielnicy, na ul. Żegańską 1. Dla tych bez samochodów znajdą się leżaki. „Zjawę” (reż. A.G. Inarritu) będziemy mogli obejrzeć o 21.45. W tym samym czasie przy Metrze Słodowiec odbędzie się projekcja filmu „Życie od kuchni” (reż. S. Hicks).

30 czerwca br.

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na film 30 czerwca. O godz. 21.00 zobaczyć będzie można „Spotkania na krańcach świata” w reżyserii Wernera Herzoga. Również w piątek o godz. 21.45 możemy czuć się zaproszeni do Parku Henrykowskiego na Białołęce na seans „Marsjanina” (reż. R. Scott).

1 lipca br.

W Parku Sieleckim  na Mokotowie o 21.30 wyświetlony zostanie „Grand Budapest Hotel” (reż. W. Anderson). Na stadionie RKS Okęcie zobaczymy o 21.45 „Na skraju jutra” (reż. D. Liman). Poza tym w Parku Kępa Potocka obejrzymy o tej samej porze „Dzikie historie” (reż. D. Szifrón). Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza o tej samej godzinie na film „Pompeje” (reż. P. W.S. Anderson).

A miłośnicy kina plenerowego na Targówku będą mieli okazję obejrzeć 1 lipca projekcję filmu „Nietykalni” (reż. O. Nakache, E. Toledano) na placu Trynopolskim na Zaciszu. Na seans zapraszamy o godzinie 21.45.

W sumie organizatorzy Filmowej Stolicy Lata 2017 przygotowali 23 lokalizacje, projekcje odbywać się będą w dni powszednie oraz w weekendy do końca sierpnia. W sumie do zobaczenia będzie ponad 200 filmów. Przygotujcie koce, przekąski i koniecznie bądźcie z nami. Serdecznie polecamy kino pod chmurką.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.