Kino plenerowe na Targówku, czyli Filmowa Stolica Lata 2017

Już wiemy, gdzie stanie kino plenerowe na Targówku oraz w innych dzielnicach Warszawy. Filmowa Stolica Lata 2017 rozpocznie się 27 czerwca. Sprawdźcie, gdzie obejrzycie ulubione filmy na świeżym powietrzu.

Rozpoczynamy filmowy maraton. Poniżej przedstawiamy jedynie niektóre propozycje.

27 czerwca br.

W pierwszy dzień Filmowej Stolicy, czyli 27 czerwca, zapraszamy Was do Amfiteatru Bemowo. O godz. 21.00 rozpoczynamy filmowe lato z filmem „Nietykalni” (reż. O. Nakache, E. Toledano).

Tego samego dnia o godz. 21.45 odbędzie się uroczysta inauguracja Filmowej Stolicy Lata 2017 oraz cyklu Kino Warszaviv na Polu Mokotowskim. Z okazji 25-lecia partnerstwa miast Warszawy i Tel Awiwu obejrzymy „Noc dwojga” (reż. R. Werner).

28 czerwca br.

W środę 28 czerwca  o godz. 21.30 zapraszamy do kina samochodowego na Tor Wyścigów Konnych Służewiec na świetny film w reżyserii Clinta Eastwooda pt. „Gran Torino”. Tego samego dnia mieszkańcy Royal Wilanów zapraszają do siebie niezmotoryzowanych na projekcję o 21.30. Pod chmurką będzie można zobaczyć „Pokój” (reż. Lenny Abrahamson).

29 czerwca br.

W czwartek 29 czerwca mamy do wyboru trzy lokalizacje na seans filmowy. W ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej obejrzymy o 21.00 „Chciwość” (reż. J.C. Chandor). W Wawrze zapraszamy do kina samochodowego na parking pod Urzędem Dzielnicy, na ul. Żegańską 1. Dla tych bez samochodów znajdą się leżaki. „Zjawę” (reż. A.G. Inarritu) będziemy mogli obejrzeć o 21.45. W tym samym czasie przy Metrze Słodowiec odbędzie się projekcja filmu „Życie od kuchni” (reż. S. Hicks).

30 czerwca br.

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na film 30 czerwca. O godz. 21.00 zobaczyć będzie można „Spotkania na krańcach świata” w reżyserii Wernera Herzoga. Również w piątek o godz. 21.45 możemy czuć się zaproszeni do Parku Henrykowskiego na Białołęce na seans „Marsjanina” (reż. R. Scott).

1 lipca br.

W Parku Sieleckim  na Mokotowie o 21.30 wyświetlony zostanie „Grand Budapest Hotel” (reż. W. Anderson). Na stadionie RKS Okęcie zobaczymy o 21.45 „Na skraju jutra” (reż. D. Liman). Poza tym w Parku Kępa Potocka obejrzymy o tej samej porze „Dzikie historie” (reż. D. Szifrón). Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza o tej samej godzinie na film „Pompeje” (reż. P. W.S. Anderson).

A miłośnicy kina plenerowego na Targówku będą mieli okazję obejrzeć 1 lipca projekcję filmu „Nietykalni” (reż. O. Nakache, E. Toledano) na placu Trynopolskim na Zaciszu. Na seans zapraszamy o godzinie 21.45.

W sumie organizatorzy Filmowej Stolicy Lata 2017 przygotowali 23 lokalizacje, projekcje odbywać się będą w dni powszednie oraz w weekendy do końca sierpnia. W sumie do zobaczenia będzie ponad 200 filmów. Przygotujcie koce, przekąski i koniecznie bądźcie z nami. Serdecznie polecamy kino pod chmurką.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.