Wielka sztuka na Bródnie – wykłady w Parku Rzeźby

Park Rzeźby w Parku Bródnowskim niektórych zachwyca, innych zaskakuje. Są również tacy, którzy krytykują prezentowane w nim dzieła artystyczne. Niewątpliwie jednak prezentowane instalacje nie są obojętne mieszkańcom Targówka. Patronujące Parkowi Rzeźby Muzeum Sztuki Nowoczesnej nie pozwala, by zapomnieć o sztuce w przestrzeni miejskiej. I tym razem również wychodzi naprzeciw miastu i jego mieszkańcom z cyklem wykładów poświęconych sztuce.

Tym razem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na trzeci z cyklu wykładów, które będą odbywały się w Parku Rzeźby w ramach tytułowego „Powtarzania materiału”. Punktem wyjścia w jutrzejszym spotkaniu będzie rzeźba „Do odnalezienia” chińskiego artysty Ai Weiweia z 2014 roku. Jeśli do tej pory nie wiedzieliście o jej istnieniu, nie dziwi nas to zupełnie. Praca zainstalowana jest w południowej części Parku Bródnowskiego i składa się z trzech dołów wypełnionych rozbitymi wazami, przysypanymi ziemią.

Jak czytamy na stronie: https://www.facebook.com/events/752226758312335/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22263%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D, „(…) Projekt ten, mimo że materialny, posiadający swoją objętość i wagę, jest niewidzialny i niedostępny dla widza.” Zakopane w ziemi repliki cennego naczynia z XIX wieku możemy odczytywać w kontekście takich dwudziestowiecznych awangard jak konceptualizm czy minimalizm.

Jeśli jesteście zaintrygowani niedostępną lecz istniejącą sztuką, zapraszamy Was na wykład, który odbędzie się przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie już jutro ­– 29 czerwca o godzinie 18.00. Czwartkowe spotkanie z udziałem głównego kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Sebastiana Cichockiego dotyczyć będzie tradycji historii sztuki ziemi oraz artystycznego ogrodnictwa, z przywołaniem dzieł takich artystów jak Futurefarmers, Agnes Denes, Mel Chin, Andrea Zittel i CLUI. Zrekonstruowane zostaną również wybrane dzieła sztuki m.in. „Little Sparta” Iana Hamiltona Finleya (1966) oraz „Buried Cube Containing an Object of Importance but Little Value” Sol LeWitta (1968).

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.